1232 ogledov

Čančar moral pod nož, Dončić spet poškodovan

Marquese Chriss Profimedia
Vlatko Čančar je uspešno prestal operacijo petnice, Luka Dončić okreva po poškodbi desnega gležnja.

Slovenska košarkarska reprezentanta zadnjih tekem za svoji ekipi v severnoameriški ligi NBA nista odigrala. Luka Dončič je zaradi poškodbe desnega gležnja izpustil tekmo v Houstonu, kjer so njegovi Dallas Mavericks s 130:106 nadigrali Rockets, Vlatko Čančar pa je uspešno prestal operacijo in za Denver Nuggets ne bo igral tri mesece.

luka dončić Odšepal Šport To je o novi poškodbi gležnja povedal Dončić

Dončić je prišel z ekipo na tekmo proti raketam, tudi ogreval se je in sedel na klopi, vendar pa ga pomočnik trenerja Sean Sweeney ni uvrstil med igralce, na katere je računal za igro. S klopi jo je vodil prav Sweeney, ker trenerja Mavericks Jasona Kidda ni bilo na gostovanje, saj je zaradi protokolov lige zaradi covida-19 ostal v izolaciji kot trinajsti trener v NBA doslej.

Tudi Srba Bobana Marjanovića zaradi istega razloga ni bilo že na šesti tekmi, na četrti pa latvijskega centra Kristapsa Porzingisa. Dončića je v prvi peterki zamenjal Reggie Bullock in dosegel 15 točk, sedem skokov in štiri podaje, Tim Hardaway Jr. je vodil izenačen napad Dallasa z 19 točkami in sedmimi podajami, Josh Green je dodal 17 točk, Dwight Powell in Jalen Brunson pa po 15.

Luka Dončić Spremenili napoved Šport Šok iz Dallasa! Lukovo stanje je dosti resnejše, kot se je sprva zdelo Luka Dončić Dallas 2022 Ni tako kot lani Šport Tako kaže Dončiću v glasovanju za All-Star

Dončič se je poškodoval na dvoboju z Golden State, Čančar pa že v ponedeljek med tekmo z Dallasom. Predčasno je končal srečanje in je moral na operacijo petnice, je sporočila njegova ekipa. Dodala je, da ga verjetno vsaj tri mesece ne bo na igrišča. Tokrat je Denver premagal Sacramento Kings s 121:111. Ob novi zmagi po dveh porazih se je ponovno izkazal Srb Nikola Jokić. Dvanajst od svojih 33 točk, s tem je bil prvi strelec dvoboja, je dosegel v tretji četrtini, temu je dodal 10 skokov.

Dallas je peti na zahodnem delu lige, Denver pa sedmi. Na čelu tega dela sta tudi najboljši ekipi celotne lige in tokrat prosti Phoenix Suns in Golden State Warriors. Tretji so košarkarji Chicago Bulls, prvouvrščeni na vzhodnem delu so Washington Wizards premagali s 130:122. Za zmagovito domačo zasedbo je Zach LaVine dosegel 27 točk.

Giannis Antetokounmpo Bucks | Avtor: Profimedia Profimedia
Bikom na vzhodnem delu sledijo igralci Brooklyn Nets, ki pa so doma izgubili proti branilcem naslova. Grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo je z 31 točkami vodil šest košarkarjev Milwaukee Bucks z dvomestnim številom točk od zmage s 121:109. Pri domači zasedbi sta izstopala Kevin Durant z 29 točkami, devetimi skoki in sedmimi podajami ter James Harden s 16 točkami, devetimi skoki in sedmimi asistencami.

Toronto Raptors so gostili tretjo ekipo zahodnega dela Utah Jazz in proti oslabljenim gostom, ki so bili brez osmih igralcev, zmagali s 122:108. Za peto zmago v nizu Toronta, ki je nadoknadil 17 točk zaostanka, je svoj prvi trojni dvojček zabeležil Fred VanVleet s 37 točkami ter po 10 skoki in podajami. Ekipa iz Salt lake Cityja je klonila tretjič v nizu.

Četrtič zaporedoma pa so zmagali Los Angeles Lakers, Atlanto Hawks so nadigrali s 134:118, ko je LeBron James 23 od svojih 32 točk nanizal v drugem polčasu. Temu je dodal še devet podaj in osem skokov.