25 ogledov

Zadnji vlak odpeljal: slovo Krke

Cedevita Krka liga ABA Rojc ABA
Košarkarji Krke so v šestem kolu tekmovanja Eurochallenge s 70;:72 izgubili proti turškemu Tofašu. Novomeščani so tako z izkupičkom treh zmag in treh porazov skupinski del končali na tretjem mestu, kar jim ne prinaša uvrstitve med najboljših 16.

Košarkarji Krke so zaključili s tekmovanjem v pokalu Eurochallenge. V zadnji, odločilni tekmi prvega dela so pred domačimi gledalci izgubili proti Turškemu Tofašu in v skupini A zasedli tretje mesto z izkupičkom 3-3.

Izpad že po uvodnih šestih tekmah in to v tekmovanju, ki so ga osvojili leta 2011, je za Novomeščane neuspeh, saj so si pred sezono zadali cilj uvrstitev med šestnajst najboljših ekip. Varovanci trenerja Aleksandra Sekulića bodo do začetka državnega prvenstva nastopali le v ligi Aba ter sredi februarja še za nekaj dni v pokalu Spar.

(Krka : Igokea) Uroš Lučič | Avtor: ABA ABA
Zadnja tekma z ekipo s sredine turškega prvenstva je bila za Krko odločilna; zmaga jo je peljala v drugi del, poraz pa pomeni konec evropske sezone. Gostje so imeli nadzor nad tekmo skoraj vseh 40 minut. Prvo malo večjo prednost so si priigrali v prvi četrtini (15:20), še resnejši namen pa so pokazali ob zaključku prvega polčasa, ko se je razlika povzpela na 26:35.

Novomeščani so v nadaljevanju sicer nadoknadili zaostanek, za trenutek celo povedli (40:38), nato pa znova zaostali (44:51) in vse do zaključka lovili zaostanek. V zadnjem napadu so celo imeli možnost za zmago ali vsaj podaljšek, potem ko so dve minuti pred koncem zaostajali že z 61:70, vendar Jaka Klobučar in Uroš Lučič nista bila dovolj natančna.