Zmaji brez Baynesa do zmage v Stožicah

(Union Olimpija : Zadar) Jaka Blažič
1/11
ABA
Košarkarji Uniona Olimpije so na tekmi 17. kola lige ABA v dramatični končnici premagali Zadar. Ljubljančani so zaostajali le v prvi četrtini, nato pa prevzeli pobudo in stopnjevali prednost. V zaključku so se gostje približali na vsega točko zaostanka, vendar so se domači košarkarji zbrali in razveselili tribune v Stožicah, s katerih je tekmo spremljal zdaj že nekdanji Zmaj Aron Baynes.

Košarkarji Uniona Olimpije so se po dveh porazih vrnili v zmagovalne tirnice. Sicer oslabljeni, vendar zato zelo navdahnjeni izza črte, so premagali Zadar in vpisali deveti par točk v sezoni. Union Olimpija je zadela kar dvanajst trojk.

Ljubljančani so nastopili brez dveh ključnih igralcev. Avstralski reprezentant Aron Baynes, ki je imel v tej sezoni povprečje dobrih 13 točk in 8 skokov na tekmo, je še zadnjič pred odhodom v San Antonio Spurs v ligo NBA pozdravil zdaj že bivše soigralce, Dylan Page pa je odpotoval v ZDA, kjer ob ženi pričakuje rojstvo otroka. Njuno odsotnost sta dobro izkoristila zdaj najvišja igralca Uniona Olimpije Alen Omić, ki je zbral 12 točk in 7 skokov, ter mladi, komaj 17-letni Emir Sulejmanović z osmimi točkami, junak tekme pa je bil Jaka Blažič s 26 točkami in ključno trojko sedemnajst sekund pred koncem.

(Union Olimpija : Zadar) Jaka Blažič | Avtor: ABA ABA
Tudi brez glavnih igralcev so zmaji pokazali borbeno igro. Po medlem začetku so sredi druge četrtine uprizorili pravi festival trojk, ki je močno načel zasedbo iz Zadra. Tri v nizu je zadel Temmu Rannikko (17 točk, trojke 5:7, 4 podaje), eno je dodal Klemen Prepelič in ko je polaganje zadel še Emir Sulejmanović, so imeli Ljubljančani že enajst točk naskoka (41:30).

Zadar se je v nadaljevanju sicer približal, vendar je vse njihove poskuse nadzoroval Jaka Blažič. V tretji četrtini, ko je Union Olimpija prišla do prednosti 68:53, je Blažič dosegel 13 točk, ko je bilo najbolj tesno - Zadar se je v zaključku tekme povsem približal (81:80), pa je Blažič v zadnji sekundi napada zadel trojko, ki je dokončno pokopala upov gostov (84:80).

Union Olimpija bo v 18. krogu 19. januarja ob 19. uri gostovala pri zagrebški Cedeviti.