22 ogledov

Zvezda prekinila niz Uniona Olimpije

union olimpija split liga aba blažič Anže Petkovšek
Za košarkarje Uniona Olimpije se je s porazom v tretjem kolu lige ABA, kjer so s 76:87 klonili proti Crveni Zvezdi, končal niz dveh zaporednih zmag. Varovanci Saša Filipovskega so utrpeli prvi poraz v jadranski ligi, medtem ko je bila za Crveno Zvezdo to prva letošnja zmaga.

Union Olimpija se je v zaostanku znašla že v začetku prve četrtine, domači košarkarji pa so prednost v nadaljevanju samo še stopnjevali. Po treh četrtinah so Ljubljančani zaostajali že za dvajset točk, v zadnjih desetih minutah pa so uspeli zaostanek znižati na ''samo'' enajst točk. Olimpija je tako po dveh zmagah utrpela prvi poraz v letošnji sezoni lige ABA. Po dveh uspešnih predstavah proti Radničkemu in Splitu so tokrat v dvorani Pionir naleteli na motivirano Crveno zvezdo, ki je po uvodnih dveh porazih zamenjala trenerja, in izgubili s 76:87.

Za Ljubljančane je bila tekma v Beogradu zadnja preizkušnja pred štartom evrolige - v četrtek bodo zmaji igrali v Cantuju v Lombardiji, hkrati pa prva v nizu gostovanj. V naslednjem krogu (15. 10.) bo Union Olimpija nastopila v Zadru, domači publiki v Stožicah pa se bo znova predstavila 19. oktobra v drugem krogu evrolige proti Fenerbahčeju.

Union Olimpija je bila tokrat brez možnosti za zmago. Že v štartu je zaostala, tako da si je Crvena zvezda do sedme minute priigrala 15 točk naskoka (24:9), sredi druge četrtine pa se je razlika povzpela na 39:21. Beograjčani so uspeli zaustaviti tako Jako Blažiča, najboljšega posameznika pri Unionu Olimpiji na prvih dveh tekmah, kakor tudi Teema Rannikka, ob zgolj enem razpoloženem igralcu - Klemnu Prepeliču (18 točk) - pa zeleno-beli niso bili konkurenčni. Ob tem, da je na drugi strani blestel ameriški center Elton Brown, ki je zbral 24 točk in 10 skokov (indeks 34).

"Čestitam Crveni Zvezdi za zmago, ki je bila tokrat popolnoma zaslužena. Naša obramba v raketi je bila katastrofalna! Iz pod samega koša smo dobili skoraj 70 točk. Vračamo se k treningu in nadaljujemo s trdim delom. Vemo kje smo grešili in kaj moramo popraviti. Liga ABA je letos izjemno močno tekmovanje in pričakujem, da bo napeto vse do konca sezone," je po tekmi povedal trener Olimpije Sašo Filipovski.