Šport > Moto športi
2394 ogledov

Dirko zaznamovalo trčenje, Gajser na odru

Tim Gajser Facebook
Prednost slovenskega velemojstra se je po polovici dirke na Nizozemskem stopila.

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na četrti preizkušnji sezone svetovnega prvenstva v nizozemskem Ossu osvojil tretje mesto v prvi vožnji razreda MXGP. Zmagal je Nizozemec Jeffrey Herlings.

Prvo vožnjo je sicer zaznamovalo tudi trčenje v uvodnem krogu med Herlingsom in Ivom Monticellijem, a je nazadnje domači adut vendarle prišel do prvega mesta. Drugi je bil njegov rojak Glenn Coldenhoff, tretji pa Gajser.

Gajser je po polovici dirke na Nizozemskem še obdržal prvo mesto v seštevku SP, a se je njegova prednost povsem stopila, saj je imel današnji zmagovalec prve vožnje pred začetkom dirke šest točk zaostanka.

schumacher hakkinen Skrivna pogajanja Šport Razkrit še nepoznan detajl o Schumacherju

V razredu MX2, kjer tekmuje tudi Jan Pancar, je v prvi vožnji slavil Belgijec Jaago Gerts. Edini slovenski predstavnik Pancar pa ni prišel do točk, končal je na 25. mestu.

V drugi vožnji se bodo dirkači tega razreda pomerili ob 15.10, v najmočnejšem pa bodo spet na delu ob 16.10.