18 ogledov

Drugi trening Vettlu, Schumi tretji

Sebastien Vettel VN Italije
1/7
Drugi prosti trening pred VN Italije v Ferrarijevem svetišču Monzi je dobil vodilni v skupnem seštevku Sebastien Vettel (Red Bull). Z le nekaj stotinkami zaostanka je na drugem mestu končal Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes), ki je dobil prvi prosti trening, na tretjem pa Michael Schumacher (Mercedes). Nostalgija za Schumijem še vedno živi.

Aktualni svetovni prvak formule 1 Nemec Sebastian Vettel (Red Bull) je bil najhitrejši na petkovem drugem prostem treningu pred nedeljsko dirko za veliko nagrado Italije v Monzi. Drugi čas je dosegel Britanec Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes), najhitrejši že na dopoldanskem treningu, tretji pa je bil nemški veteran in sedemkratni svetovni prvak Michael Schumacher (Mercedes).

Tik za najboljšo trojka sta končala oba dirkača Ferrarija, Felipe Massa pred Fernandom Alonsom, in nakazala, da bosta ta vikend še kako nevarna. Na šestem mestu je končal drugi voznik Red Bulla Mark Webber, na sedmem pa Jenson Button (McLaren-Mercedes).

Vettel lahko na nedeljski dirki naredi še korak do novega naslova prvaka. Branilec naslova ima namreč pred 13. dirko sezone, do konca jih je ostalo še sedem, že 259 točk, kar 92 več od moštvenega sotekmovalca Webbra, tretji Alonso pa zaostaja še deset točk več.

Najhitrejši Hamilton, ferrarija povprečno

Hamilton je bil najhitrejši na prvem prostem treningu. Drugi je bil njegov rojak in moštveni kolega Button, ki je zaostal skoraj sekundo, za njim pa se je uvrstil Vettel, ki je postal zmagovalec sedmih od 12 dirk doslej. Webber je pristal na četrtem mestu, v letošnji sezoni pa ostaja brez zmage. Red Bull doslej v Monzi dirke še nikoli ni končal na zmagovalnem odru, čeprav je Vettel leta 2008 slavil s sestrsko ekipo Toro Rosso. Adrian Sutil (Force India) je bil peti.

Ferrari ni bil najbolj uspešen. Alonso, ki je domače navijače spravil v delirij lani z zmago s pola, je bil šele sedmi, Massa pa osmi. Nekdanji Ferrarijev as Schumacher je bil 11. Schumi je še vedno priljubljen med italijanskimi navijači, čeprav pri 42 letih sedi v mercedesu. "Michael, vedno ti želimo vse dobro," se je glasil eden od napisov na transparentih navijačev v Monzi.