26 ogledov

Vettel izenačil Mansllov rekord

abu dabi kvalifikacije vettel hamilton button
1/12
Sebastian Vettel je ujel Nigela Manslla, kar zadeva najboljše startna položaje v sezoni formule ena. Pred veliko nagrado Abu Dabija mu je še 14-ič uspelo zagotoviti si najboljše izhodišče pred nedeljsko dirko.

Svetovni prvak formule 1 Nemec Sebastien Vettel bo tudi predzadnjo dirko sezone v Abu Dabiju začel s prvega startnega mesta. Na kvalifikacijah je za dirkačem Red Bulla drugi čas dosegel Britanec Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes), tretji pa je bil njegov moštveni sotekmovalec in rojak Jenson Button.

Z najhitrejšim časom v kvalifikacijah si je dvakratni svetovni prvak že 14. v sezoni zagotovil "pole position" in tako za eno najboljše startno mesto opravil rekord, ki ga je imel od leta 1992 Britanec Nigel Mansell. Na četrtem mestu je končal drugi Red Bullov voznik Avstralec Mark Webber, tretja startna vrsta pa bo Ferrarijeva, Španec Fernando Alonso je bil hitrejši od Brazilca Felipeja Masse.

Nemec Nico Rosberg, ki je prav ta konec tedna podaljšal pogodbo z Mercedesom, bo dirko začel s sedmega mesta, tik za njim je kvalifikacije končal drugi Mercedesov dirkač, veteran Michael Schumacher. Na zadnjem treningu pred nedeljsko dirko je bil najhitrejši Lewis Hamilton. Na dirkališču Yas Marina je drugi čas postavil svetovni prvak - Sebastian Vettel, tretji je bil Mark Webber. Četrti je bil Jenson Button in peti Fernando Alonso.