Šport
221 ogledov

Na ljubljanskem maratonu padla dva nova rekorda

24.Ljubljanski Maraton Anže Petkovšek
Etiopijec Gebretsadik je zmagovalec teka na 42 km v Ljubljani.

Etiopijec Adihana Gebretsadik je na 26. ljubljanskem maratonu z drugim dosežkom proge v zgodovini tega tekmovanja - 2:06:09 ure - zmagal na 42 km. Med ženskami pa je zmago z rekordom proge - 2:21:08 - slavila Etiopijka Siranesh Dagne Yirga.

Drugi je bil Eritrejec Henok Tesfay Ghebreab (2:07:12), tretji pa Kenijec Leonard Langat (2:08:05). Na šestem mestu je bil najboljši Slovenec Rok Puhar (2:20:49).

Med atletinjami je bila druga Etiopijka Lewetegn Sentayehu Hailemichael (2:22:36), tretja pa Kenijka Janet Gichumbi Ruguru (2:25:34).

Leta 2019 je prejšnji rekord proge med maratonkami zabeležila Kenijka Bornes Chepkirui Kitur, ko je tekla 2:21:26, današnja zmagovalka je bila 18 sekund hitrejša.

Etiopijec Sisay Lemma Kasaye je leta 2018 z rekordom proge 2:04:58 ljubljanski maraton postavil med boljše po doseženem času v svetovnem merilu. Drugi doslej je bil Etiopijec Kelkile Gezahegn Woldaregay, ki je pred tremi leti zmagal na ljubljanskih ulicah z 2:07:29.

 

Szemerei na 21 km zmagal z novim rekordom

Madžar Levente Szemerei pa je z rekordom proge, 1:04:08 ure, prepričljivo zmagal na 21 km. Drugi je bil Slovenec Domen Hafner (1:08:06), ki je s tem osvojil tudi naslov slovenskega prvaka. Anja Fink (1:12:45) je bila absolutno prva na 21 km med tekmovalkami.

Tretji skupno in srebrn v konkurenci DP je bil Blaž Orešnik (1:09:40), za njim je bron v DP osvojil skupno četrti Jošt Žnidaršič (1:09:57).

Za Anjo Fink, ki je tudi prepričljivo zmagala na polmaratonu, je bila druga Neja Kršinar (1:14:19). Tretja je bila Hrvatica Ana Štefulj (1:16:40), četrta pa Jasmina Pitamic Vojska, ki je tako osvojila bron v slovenskem DP.

Na 10 km je zmagal Ahmed El Mazoury (30:19), italijanski reprezentant maroških korenin. Na naslednjih dveh mestih zmagovalnega odra sta bila Slovenca, Domen Dornik (31:10), in Tilen Dobnikar (31:36).

Med atletinjami so bile na 10-kilometrski razdalji prve tri Slovenke, Liza Šajn (35:05) je zmagala pred Leo Haler (35:44) in Urško Martinec (35:59).

 

* Izidi:
* moški:
- 42 km:
 1. Adihana Gebretsadik (Ken)             2:06:09
 2. Henok Tesfay Ghebreab (Eri)           2:07:12
 3. Leonard Langat (Ken)                  2:08:05
 4. Godana Abdela Gemeda (Eti)            2:08:54
 5. Merhawi Weldemaryam Kesete (Eri)      2:10:37
 6. Rok Puhar (Slo)                       2:20:49
 7. Simon Navodnik (Slo)                  2:26:56
 8. Žan Tošev (Mak)                       2:32:01
 9. Matic Modic (Slo)                     2:36:52
10. Urban Lavrenčič (Slo)                 2:38:30

- 21 km (DP):
 1. Levente Szemerei (Mad)                1:04:08
 2. Domen Hafner (Slo)                    1:08:06 (1. DP)
 3. Blaž Orešnik (Slo)                    1:09:40 (2. DP)
 4. Jošt Žnidaršič (Slo)                  1:09:57 (3. DP)
 5. Klemen Vilhar (Slo)                   1:11:02
 6. Janez Mulej (Slo)                     1:11:11
 7. Luka Ljubič (Slo)                     1:11:15
 8. Miha Povšič (Slo)                     1:11:19
 9. Dino Grbić (Slo)                      1:12:38
10. Jože Lapoši (Slo)                     1:12:58

- 10 km:
1. Ahmed El Mazoury (Ita)                 30:19
2. Domen Dornik                           31:10
3. Tilen Dobnikar (Slo)                   31:36
4. Jakob Medved (Slo)                     31:55
5. Matija Rizmal (Slo)                    31:58
6. Leon Fian (Avt)                        32:18
7. Jan Trček (Slo)                        32:36
8. Vito Kunstek (Slo)                     32:45
9. Jošt Lapajne (Slo)                     32:46
10. Jannik Wess (Slo)                     32:58


* ženske:
- 42 km:
 1. Siranesh Dagne Yirga (Eti)            2:21:08
 2. Lewetegn Sentayehu Hailemichael (Eti) 2:22:36
 3. Janet1 Gichumbi Ruguru (Ken)          2:30:14
 4. Maeregu Hayelom Shegae (Eti)          2:30:14
 5. Ines Jozić (Hrv)                      2:55:28
 6. Katja Martinšek (Slo)                 3:07:01
 7. Kimberly Pasalic (ZDA)                3:08:54
 8. Jelena Čulej (Hrv)                    3:10:36
 9. Reka Melypataki (Mad)                 3:11:18
10. Nina Dežman (Slo)                     3:12:40

- 21 km (DP):
 1. Anja Fink (Slo)                       1:12:45 (1. DP)
 2. Neja Kršinar (Slo)                    1:14:19 (2. DP)
 3. Ana Štefulj (Hrv)                     1:16:40
 4. Jasmina Pitamic Vojska (Slo)          1:19:15 (3. DP)
 5. Silvana Šimunović (Hrv)               1:20:43
 6. Laura Guzelj Blatnik (Slo)            1:21:19
 7. Jasmina Ilijaš (Slo)                  1:22:18
 8. Barbara Černič (Slo)                  1:25:08
 9. Katja Juhart (Slo)                    1:25:09
10. Viktorija Hunjet (Slo)                1:26:38

- 10 km:
 1. Liza Šajn (Slo)                       35:05
 2. Lea Haler (Slo)                       35:44
 3. Urška Martinec (Slo)                  35:59
 4. Sandra Srut (Hrv)                     36:15
 5. Špela Gonza (Slo)                     36:23
 6. Veronika Sadek (Slo)                  36:29
 7. Nuša Mali (Slo)                       37:19
 8. Sofia Giobelli (Ita)                  37:42
 9. Nina Pečnik (Slo)                     38:19
10. Zita Elek (Mad)                       38:39
Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.

Sorodne novice