161 ogledov

Angleži klonili po 43 tekmah

Harry kane Epa
Nogometaši so v kvalifikacijah za Euro 2020 odigrali sedem tekem v skupinah A, B in H.

V osrednjem dvoboju večera so Čehi premagali Angleže z 2:1 in jim zadali prvi poraz v teh kvalifikacijah, svetovni prvaki Francozi pa so na Islandiji slavili tesno z 1:0. Z enakim izidom je v tej skupini Turčija premagala Albanijo.

Angleži so v Prago prišli kot vodilni v skupini s polnim izkupičkom, nato pa doživeli prvi poraz. Čehi so se doma pokazali za trdno in močno ekipo, Jakub Brabec pa je hitro nadoknadil začetni zaostanek, ko je z bele točke zadel Harry Kane. Pozneje se je igra umirila, Čehi pa so imeli terensko premoč. Vztrajnost se je izplačala, saj so dobro igro in slabšo predstavo tekmecev znali kaznovati, pet minut pred koncem je v polno zadel Zdenek Ondrašek, ki je v igro vstopil v drugem delu. Čehi so zdržali tudi zadnji angleški nalet v sodnikovem dodatku in se s tokratimi tekmeci po točkah izenačili na vrhu lestvice. Za Angleže se je končal 43 tekem dolg niz nepremagljivosti na kvalifikacijskih tekmah, doslej zadnji poraz je bil tisti z Ukrajino iz leta 2009.

V drugi tekmi te skupine je Črna gora gostila Bolgarijo, dvoboj se je končal z 0:0.

Skopje slovenska nogometna reprezentanca Še tri tekme Šport Takšne možnosti ima Slovenija za uvrstitev na Euro 2020

V skupini B so imeli Portugalci jasno vlogo favoritov v boju z Luksemburgom, toda v prvem delu so dosegli le en gol, strelec je bil Bernardo Silva. V drugem delu sta se med strelce vpisala še Cristano Ronaldo in Goncalo Guedes. Ukrajinci so ohranili vodstvo na lestvici skupine, potem ko so za peto zmago ugnali zadnjo Litvo z 2:0 in imajo zdaj na prvem mestu 16 točk.

Francozi so v osrednjem obračunu skupine H gostovali pri Islandcih. Francija je imela pred tekmo enako točkovno izhodišče kot Turčija, po njej pa je razmerje še isto, saj sta obe ekipi zmagali z 1:0. V prvem polčasu so imeli rahlo terensko premoč gostje, ki so sredi prvega dela po igri z roko domačih v kazenskem prostoru zahtevali enajstmetrovko, a je niso dobili. Nadaljevanje je Franciji prineslo tudi strel z bele točke, po prekršku nad Antoinom Griezmannom pa je enajstmetrovko v 66. minuti v zadetek spremenil Olivier Giroud. Blaise Matuidi je deset minut pred koncem zadel še vratnico.

Olivier Giroud | Avtor: Epa Epa

Turčija je gostila Albanijo in se dolgo mučila z njo. Kazalo je na delitev točk, potem pa je v 90. minuti Cenk Tosun izkoristil napako v obrambi gostov ter dosegel zmagoviti zadetek. S tem si je Turčija pripravila dobro izhodišče za ponedeljkovo tekmo s Francozi, ki bo odločala o prvem mestu v skupini.

V obračunu zadnjih ekip pa je Andora dosegla prvo zmago, z 1:0 je premagala Moldavijo.