Angleži prevelik zalogaj za Brazilce

(Anglija - Brazilija) Lampard Welbeck Lucas Moura
1/20
Reuters
Poleg prijateljske tekme med Slovenijo in Bosno in Hercegovino, ki so jo varovanci Srečka Katanca izgubili z 0:3, so se na prijateljskih obračunih merile tudi številne druge reprezentance. Anglija je premagala Brazilijo (2:1), Nemci pa so bili z enakim rezultatom boljši od Francije. Italija je remizirala z Nizozemsko (1:1).

Polom kvalifikacijske skupine E

Ciprska nogometna reprezentanca, tekmica Slovenije v kvalifikacijah za svetovno nogometno prvenstvo 2014, se je danes na prijateljski tekmi pomerila s Srbijo in izgubila z 1:3 (1:1). Ciprčane je v vodstvo popeljal Konstantinos Makridis (19.), za Srbe je dvakrat zadel Dušan Tadić (33., 48.), končni rezultat pa je v 70. minuti postavil Dušan Basta.

Norveška nogometna reprezentanca, ki igra v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2014 skupaj s Slovenijo v skupini E, je na prijateljski tekmi v Sevilli doživela poraz proti Ukrajini z 0:2 (0:2). Za Ukrajince sta zadela Mikola Morozjuk (17.) in Andrej Jarmolenko (42.).

Albanska nogometna reprezentanca, nasprotnica slovenske izbrane vrste za nastop na svetovnem prvenstvu v Braziliji leta 2014, je na prijateljski tekmi v Tirani z 1:2 (1:1) izgubila proti Gruziji. Za domačo ekipo je zadel Erjon Bogdani (25.), na drugi strani pa sta bila uspešna Mate Vatsadze (40.) in Ucha Lobjanidze v 82. minuti.

Švica do remija

Islandska nogometna reprezentanca, naslednja tekmica Slovenije v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2014, je na prijateljski tekmi proti Rusiji doživela poraz z 0:2 (0:1). Za zmago Rusije sta zadela Roman Širokov (43.) in Oleg Šatov (66.). Švica je proti Grčiji igrala nedoločeno (0:0).