63 ogledov

Arsenal vse bližje Chelseaju

Rob Holding Profimedia
Arsenal le še tri točke Za Chelseajem, Tottenham pet.

V najmočnejši angleški ligi se vse bolj zapleta tudi boj za tretje in četrto mesto in s tem uvrstitev v ligo prvakov. Tretjeuvrščeni Chelsea je v 35. krogu nepričakovano z 0:1 izgubil proti Evertonu, kar sta izkoristila njegova mestna tekmeca. Arsenal se mu je štiri kroge pred koncem z zmago nad West Hamom z 2:1 približal na tri, Totteham pa z zmago s 3:1 nad Leicesterom na pet točk zaostanka.

Dvoboj med Evertonom, ki se bori za obstanek in bi lahko postal najslavnejše ime, ki je kadar koli izpadlo iz premier lige, in Chelseajem je odločil gol Richarlisona v prvi minuti drugega polčasa. S tremi osvojenimi točkami so Liverpoolčani sicer ostali v coni izpada, še naprej so na 18. mestu, a za 17., ki zagotavlja obstanek, ob tekmi manj zaostajajo le še dve točki.

Za Chelsea, ki je bil v prvem delu v podrejenem položaju, v drugem polčasu pa zapravil nekaj lepih priložnosti, Mason Mount je med drugim v enem poskusu zadel obe vratnici, poraz, šesti v prvenstvu, zaenkrat ni usoden. Če pa bodo Londončani v zadnjih štirih krogih nadaljevali s spodrsljaji, pa še lahko ostanejo brez lige prvakov.

Arsenal in Tottenham mu namreč dihata za ovratnik. Arsenal je tokrat dobil londonski derbi proti West Hamu, Rob Holding ga je v 38. minuti po kotu in strelu z glavo v daljši kot popeljal v vodstvo, še pred odhodom na odmor je izenačil Jared Bowen, ob strelu slednjega se je žoga odbila od Gabriela Magalhaesa, nekoliko spremenila smer, kar je bilo dovolj, da je končala za hrbtom vratarja Aarona Ramsdala.

A brazilski branilec je svoje neodločno posredovanje ob koncu prvega polčasa popravil z odločilnim zadetkom v 54. minuti. Po podaji rojaka Gabriela Martinellija se je izmuznil domačim igralcem in na drugi vratnici povsem neoviran s strelom z glavo premagal nekdanjega dolgoletnega člana Arsenala Łukasza Fabiańskega.

Gabriel Magalhaes | Avtor: Profimedia Profimedia

Nove točke je vknjižil tudi Tottenham, potem ko je s 3:1 premagal Leicester, ki je zaradi nastopa v polfinalu konferenčne lige spočil kar osem igralcev. Domače je v vodstvo v 22. minuti z glavo popeljal Harry Kane, v drugem delu je dva gola dosegel Heung-min Son, obakrat mu je asistiral rezervist Dejan Kuluševski, poraz lisic pa je v sodnikovem dodatku le ublažil Kelechi Iheanacho.

1. Manchester City      34  26   5   3  84:21  83
 2. Liverpool            34  25   7   2  86:22  82
 3. Chelsea              34  19   9   6  68:29  66
 4. Arsenal              34  20   3  11  54:41  63
 5. Tottenham            34  19   4  11  59:39  61
 6. Manchester United    35  15  10  10  54:52  55
 7. West Ham             35  15   7  13  53:46  52
 8. Wolverhampton        33  15   4  14  33:29  49