765 ogledov

Oblak nepremagan, Atlético tik za Barcelono

Jan Oblak Atletico Madrid Epa
V španskem nogometnem prvenstvu so v soboto odigrali tri tekme 16. kola.

Atlético Madrid je gostil Alavés in pričakovano prišel do treh točk (1:0). Varovanci Diega Simeoneja so skočili na drugo mesto, s tekmo več imajo tri točke zaostanka za vodilno Barcelono. Jan Oblak je vso srečanje branil domačo mrežo, veliko dela ni imel.

Madridčani so prevladovali skozi srečanje, toda večjega števila priložnosti si niso ustvarili. Edini gol je padel v 74. minuti, po predložku Šimeta Vrsaljka je iz bližine zadel rezervist Fernando Torres.

Jan Oblak Atletico Madrid Velemojster Šport Slovenec je najboljši na svetu!

Odigran je bil veliki baskovski derbi med bilbajskim Athleticom in Realom Sociedadom. Obračun se je končal brez zmagovalca (0:0), po delitvi plena sta obe zasedbi ostali zasidrani v sredini lestvice.

V Baskiji se je igrala še ena tekma, Eibar je doma premagal Valencio (2:1) in jo sklatil z drugega mesta, sam pa skočil na sedmo. Zmago domačim je prinesel Joan Jordán z zadetkom v 87. minuti.

Že v petek je Sevilla gostila Levante in vknjižila le remi (0:0). Barcelona bo v nedeljo gostila Deportivo La Coruña, Real Madrid pa bo svoje obveznosti v 16. kolu zaradi sodelovanja na svetovnem klubskem prvenstvu opravil kasneje.

Real Madrid klubsko SP Klubsko SP Šport Prosti strel Ronalda za peto letošnjo lovoriko Reala