27 ogledov

Barça odgovorila na pritisk Mallorce

(Mallorca : Barcelona)
1/10
Barcelona je na tekmi 11. kola španske nogometne lige v gosteh s 4:2 premagala Mallorco. Točko sta zabeležila Valladolid in Valencia (1:1), Bilbao pa je premagal Sevillo (2:1). Atlético, ki je v prejšnjem kolu klonil proti Valencii, je ugnal Getafe (2:0), Real pa Levante (2:1).

Dva gola Lionela Messija, prosti strel Xavija in odličen zadetek mladega Tella so zadostovali za zmago Barcelone proti Mallorci. Messi je z dvema goloma podrl 53 let star rekord Brazilca Peléja, saj je Argentinec v letu 2012 za klub in reprezentanco zadel že 76 golov. Barço je v 28. minuti s prostega strela v vodstvo povedel Xavi Hernandez, še pred koncem polčasa pa je na 2:0 povišal Messi. Le minuto kasneje je mrežo domačih zatresel še Tello in kazalo je, da bo Barcelona še enkrat več zlahka prišla do treh novih točk.

Nato pa se je prebudila Mallorca in skoraj uprizorila veliki povratek. Po golu Pereire in Victorja, slednji je streljal z bele točke po prekršku Sergia Busquetsa, je prednost Kataloncev znašala samo še en gol. Zadnjo besedo pa je imel ponovno Lionel Messi, ki je s pomočjo Alexa Sancheza v 70. minuti postavil končnih 4:2. Mallorca je zabeležila še šesti zaporedni poraz v španski ligi, kar je najslabši niz po sezoni 1991/1992, ko so izgubili sedem zaporednih tekem. Pravo nasprotje pa je Barcelona, ki po enajstih odigranih kolih še vedno ne pozna poraza.

Bilbao do točk z nogometašem manj

Athletic Bilbao je doma z 2:1 premagal Sevillo, čeprav so zadnjih petnajst minut igrali samo z desetimi nogometaši. Baskovskega velikana je v vodstvo v 27. minuti popeljal Oscar De Marcos. Drugi gol za domače je v v sodnikovem dodatku prvega polčasa zabil Markel Susaeta. Končnih 2:1 je z bele točke v 78. minuti postavil Alvaro Negredo.

Athlético se vrača

Po porazu v prejšnjem kolu, ki je bil šele prvi poraz Athlética v letošnji sezoni, se madridski klub vrača na zmagovita pota. Z golom Adriana in Turana so z 2:0 premagali Getafe in ohranili zaostanek treh točk za vodilno Barcelono.