883 ogledov

Barça začela slabo, nato je v akcijo stopil Messi

Coutinho Messi Barcelona Valencia Epa
V soboto so bile na sporedu štiri tekme 22. kola elitne španske La Lige. Igrala je tudi vodilna Barcelona.

Barcelona je na svojem stadionu Camp Nou gostila Valencio in remizirala (2:2), čeprav je zaostajala že z 0:2. Za "netopirje" sta sredi prvega polčasa zadela Kévin Gameiro in Dani Parejo, slednji z bele točke. Na enak način, torej z enajstmetrovko, je Leo Messi znižal v 39. minuti, v 64. pa je Argentinec po strelu z roba kazenskega prostora izenačil. Katalonci so imeli skozi večino srečanja terensko premoč, Valencia pa je bila zelo nevarna v protinapadih.

Dani Olmo Želja Šport Real in Barcelona za zvezdnika zagrebškega Dinama nudita ogromno vsoto

V San Sebastiánu je bil odigran veliki baskovski derbi med Sociedadom in bilbajskim Athleticom. Dobili so ga modro-beli (2:1) in se priključili ekipam, ki se borijo za evropske vozovnice. Sociedad je po prvem polčasu vodil z 2:0 po zadetkih Mikela Oyarzabala in Williana Joséja. V zaključku srečanja je končni izid postavil Raúl García.

Četrtouvrščena Sevilla je izgubila pri Celti (1:0) in zasledovalcem ponudila možnost za približanje. Za Galicijce, ki potrebujejo točke v boju za obstanek, je v 73. minuti zadel Okay Yokuşlu.

Levante in Getafe sta se v Valencii razšla z neodločenim rezultatom (0:0). Že v petek je zadnjeuvrščena Huesca doma nadigrala Valladolid (4:0).

Jan Oblak LP Prestopni rok Šport Oblak za soigralca dobil zvezdnika

Madridski Atlético bo v nedeljo gostoval pri Betisu in bo imel možnost, da se približa vodilni Barceloni. Real Madrid bo, prav tako v nedeljo, pričakal Alavés.