146 ogledov

Barcelona znova na kolenih, Real z remijem

Radamel Falcao Epa
Falcao Barceloni prizadejal še drugi zaporedni poraz.

Real Madrid se je v 11. krogu španskega nogometnega državnega prvenstva po neodločenem izidu proti Osasuni (0:0) zavihtel na vrh lestvice, kjer vlada precejšnja gneča. Barcelona je pri Rayu Vallecanu doživela poraz (0:1) in ostaja na devetem.

Potem ko je minuli konec tedna na "el clasicu" katalonski velikan ostal praznih rok proti Realu iz Madrida, je tokrat po edinem zadetku na tekmi, ki ga je za Rayo dosegel Radamel Falcao, zabeležil še drugo zaporedno ničlo. Legendarni kolumbijski napadalec, ki je septembra prišel iz Galatasaraya, je v 30. minuti je po izgubljeni žogi Sergia Busquetsa stekel v prostor, preigral Gerarda Piqueja in od desne vratnice vrat Marc-Andreja ter Stegna postavil končni izid polčasa.

Barcelona je imela v drugem delu žogo precej več v svojih nogah, pritiskala, sodnik Mateu Lahoz pa je v 71. minuti pokazal na belo piko, ko je Oscar Valentin spotaknil Memphisa Depaya. Slednji je kar sam prevzel odgovornost, a mu je Stole Dimitrievski slabše odmerjen strel obranil.

Po drugem zaporednem porazu je Barcelona začasno ostala na devetem mestu s 15 točkami po desetih tekmah. Rayo je napredoval na peto, ima 19 točk. Na vrha je najprej skočila Sevilla, ki je proti Mallorci igrala neodločeno 1:1. Kasneje pa jo je prehitel madridski Real.

Slednji ima na vrhu prav tako kot Sevilla in Betis, slednji je s 4:1 ugnal Valencio, ter četrti Real Sociedad, 21 točk. Madridčani so imeli v prvem polčasu ves čas pobudo, a gola niso dosegli. V drugem pa je tako domače kot goste rešil okvir vrat. V 50. minuti je Jon Moncayola zadel vratnico, enajst minut kasneje pa je Karim Benzema stresel prečko.

V torek sta se Villarreal in Cadiz razšla brez zmagovalca (3:3), po točko pa sta osvojila še Espanyol in Athletic Bilbao (1:1). Alaves je ugnal Elche z 1:0.

Atletico slovenskega vratarja Jana Oblaka bo dvoboj 11. kroga odigral v četrtek v gosteh proti Levanteju. Na sporedu bosta še dve tekmi, in sicer Celta Vigo - Real Sociedad in Granada - Getafe.

1. Real Madrid       10   6   3   1  24:11  21
 2. Sevilla           10   6   3   1  17:7   21
 3. Betis             11   6   3   2  19:12  21
 4. Real Sociedad     10   6   3   1  14:9   21
 5. Rayo Vallecano    11   6   1   4  18:12  19
 6. Osasuna           11   5   4   2  14:13  19
 7. Atletico Madrid    9   5   3   1  13:8   18
 8. Athletic Bilbao   10   4   5   1  10:6   17