17 ogledov

Nor preobrat Schalkeja, pet golov Bayerna

schalke Benedikt Höwedes in Joel Matip Reuters
Čeprav je trener Bayerna Jupp Heynckes pred tekmo tretjega kola Bundeslige poudarjal, da so Bavarci daleč od optimalne forme, pa so s kar 5:0 odpravili Hamburger. Do druge zmage in vodstva na lestvici je prišel Gladbach. Nor preobrat pa je uspel Schalkeju, ki je proti Mainzu po uri igre zaostajal z 0:2, a zmagal s 4:2.

Bayern München je pred domačimi gledalci gostom iz Hamburga hitro dal vedeti, kdo se bo na koncu veselil. Po golih belgijskega branilca Daniela van Buytena v 13. in Francoza Francka Riberya v 17. minuti je na semaforju Arene Allianz pisalo 2:0. Še pred iztekom prvega polčasa je na 3:0 povišal nizozemski nogometaš Arjen Robben. V drugem delu sta delo dokončala še napadalca Mario Gomez in Ivica Olić. Bayern je po kiksu v prvem kolu očitno ujel pravo formo, Hamburger pa po treh kolih ostaja pri točki.

Sanjski preobrat je uspel Schalkeju, ki je v 55. minuti proti Mainzu zaostajal še z 0:2, na koncu pa slavil s 4:2. Mainz, ki je dobil uvodni dve tekmi, je z 2:0 vodil že v 12. minuti, ko je po Avstrijcu Andreasu Ivanschitzu zadel še Kolumbijec Elkin Soto. Potek srečanja se je povsem spreobrnil v 57. minuti, ko je Nizozemec Klaas-Jan Huntelaar (prejšnji teden je zabil tri gole) znižal na 1:2. Sedem minut kasneje je izenačil Benedikt Höwedes. Preobrat sta v zadnjih 10 minutah dokončala Joel Matip in Christian Fuchs.

Köln je kot zadnji v ligi v tretjem kolu prišel do prve točke: tokrat so Milivoje Novaković, Mišo Brečko in preostala druščina na domači zelenici remizirali z Kaiserslauternom. Prvi gol je za goste v 17. minuti dvoboja zabil Ivo Iličević, na 1:1 pa je le dve minuti kasneje izenačil Mato Jajalo. V vratih gostov je blestel vratar Kevin Trapp, ki je med drugim ubranil tudi stoodstotno priložnost slovenskemu napadalcu Novakoviću.

Borussia (M) iz pekla do raja

Borussia (M) se je v lanski sezoni pred izpadom iz prve nemške Bundeslige rešila šele v dodatnih bojih, letos pa igra kot prerojena, saj ima po treh kolih na računu že sedem točk. Po nepopolnem tretjem kolu pa celo vodi na lestvici! Igralci Borussie (M) so za drugo letošnjo zmago na domačem stadionu s kar 4:1 odpravili Wolfsburg. Z dvema zadetkoma je blestel nemški reprezentant Marco Reus. Prvi so sicer v 12. minuti zadeli gostje prek Makota Hasebe, toda njihovo veselje je trajalo le tri minute, ko je prvič udaril Reus. Do konca polčasa so domači zabili še dvakrat, v 67. minuti pa je Reus s svojim drugim zadetkom potrdil zmago.