503 ogledov

Bayern s porazom na stežaj odprl vrata do naslova Borussii Dortmund

Bayern München : Red Bull Leipzig Profimedia
Bayern po porazu proti Leipzigu ponudil priložnost Dortmundčanom

Nogometaši Bayerna iz Münchna so v predzadnjem, 33. krogu nemškega prvenstva proti Leipzigu nekdanjega slovenskega reprezentanta Kevina Kampla izgubili z 1:3. Posledično so ponudili priložnost Borussii iz Dortmunda, ki ima zdaj dve tekmi pred koncem vse v svojih rokah.

Bayern je v bavarski prestolnici v prvem polčasu tako kot tekmeci zapravljal priložnost za priložnostjo, v drugem pa bil kaznovan zaradi nespametnih napak.

Bavarci so sicer povedli v 25. minuti po golu Sergea Gnabryja. Izenačil je Konrad Leimer v 65. minuti, potem ko je pred tem Bayern izvajal kot na drugi strani zelenice. V 76. minuti je enajstmetrovko po nespametnem posredovanju Benjamina Pavarda izkoristil Christopher Nkunku, deset minut kasneje pa je drugo najstrožjo kazen realiziral še Dominik Szoboszlai.

Kampl je v igro vstopil v 69. minuti in pomagal gostom do sploh prve zmage na Allianz Areni v nemškem prvenstvu.

Bayern München : Red Bull Leipzig | Avtor: Profimedia Profimedia

Na lestvici je Bayern ostal pri 68 točkah, eno manj ima Borussia Dortmund, ki jo gostujoči dvoboj 33. kroga čaka v nedeljo proti Augsburgu. V zadnjem krogu bodo Dortmundčani gostili Mainz, Bayern pa bo gostoval pri Kölnu.

Leipzig je po zmagi zdaj pri 63 točkah in si že zagotovil tretje mesto. V zadnjem krogu prihodnjo soboto se bosta Union iz Berlina ter Freiburg na daljavo merila za zadnjo preostalo vstopnico za ligo prvakov v prihodnji sezoni. Obe ekipi sta zbrali 59 točk. V primeru enakega števila točk bo odločala boljša razlika med danimi in prejetimi zadetki, za štiri gole boljšo ima Union.

Danes so se sicer Hertha Berlin in Bochum ter Werder Bremen in Köln razšli z 1:1, Schalke in Eintracht Frankfurt pa z 2:2. Freiburg je že v petek premagal Wolfsburg z 2:0, medtem ko je berlinski Union danes izgubil proti Hoffenheimu z 2:4.

Hoffenheim si je po zmagi že zagotovil obstanek v ligi, saj ima na 13. mestu 35 točk in precej boljšo razliko v zadetkih od tekmecev pod sabo. Sledijo mu Augsburg s 34 (tekma manj), Bochum z 32, Schalke z 31 in Stuttgart z 29 točkami (tekma manj). Izpadla je Hertha iz Berlina, ki je osvojila 26 točk.

V prvi ligi bo prihodnjo sezono igral Darmstadt (67 točk), medtem ko se za drugo neposredno vozovnico za elito borita Heidenheim (64 točk) in Hamburg (60 točk, tekma manj). Tretjeuvrščeni bo igral dodatni tekmi s 16. ekipo prve lige.