803 ogledov

Bayern v vse hujših težavah

Ramy Bensebaini Gladbach Bayern Epa
Derbi 14. kola nemške Bundeslige je bil odločen v zadnjih trenutkih.

Borussia Mönchengladbach je Bayern München pričakala kot vodilno moštvo lige, po dramatični zmagi (2:1) se je še utrdila na vrhu.

V prvem polčasu golov ni bilo, po odmoru pa so Bavarci povedli z golom Ivana Perišića, Hrvat je zadel z močnim strelom z roba kazenskega prostora. Domači so krenili po izenačenje in ga dosegli po uri igre, ko je po kotu z glavo zadel Alžirec Ramy Bensebaini.

Tik pred koncem srečanja je Gladbach nato izvedel protinapad. Končal se je s prekrškom Javija Martíneza, izključitvijo gostujočega branilca in enajstmetrovko. Slednjo je dobro izvedel Bensebaini in v 92. minuti poskrbel za delirij med navijači.

Bayern München | Avtor: Epa Epa

BAyer Leverkusen Osvojil internet Šport Tako si daš duška po zmagi nad Bayernom sredi Münchna

Bayern je doživel že četrti poraz v sezoni, zdaj za Gladbachom zaostaja že za sedem točk. Blizu vodilnih je z zmago nad Hoffenheimom (3:1) ostal RB Leipzig, za katerega Kevin Kampl ni igral zaradi poškodbe.

V stiku z vrhom je ostala tudi Borussia Dortmund po visokem slavju nad düsseldorfsko Fortuno (5:0). Leverkusenski Bayer je dobil obračun proti Schalkeju (2:1) in še zapletel situacijo v zgornji polovici lestvice.