460 ogledov

Belgijci že na mundialu, šok za Francoze

Nizozemska Bolgarija kvalifikacije za SP 2018 EPA Nizozemci so ostali v igri za SP v Rusiji z domačo zmago nad Bolgari.
V nedeljo so odigrali osmo kolo evropskega dela kvalifikacij za mundial, aktivne so bile reprezentance v skupinah A, B in H.

V skupini A na prvem mestu ostala Francija, ki pa zelo presenetljivo v Toulousu ni zmogla streti dopora Luksemburga (0:0). Francozi so prevladovali in zapravljali priložnosti, a tudi gostje so bili nevarni v protinapadih, v 80. minuti so celo stresli okvir vrat.

Drugo mesto je z zanesljivo zmago v Belorusiji zadržala Švedska (0:4). Srečanje je bilo odločeno že v prvem polčasu, v katerem so Skandinavci zabili tri gole.

V igri za drugo mesto je ostala Nizozemska, na sila pomembni tekmi je doma ugnala Bolgarijo (3:1). "Tulipani" so slavili zasluženo, dva gola je zabil Davy Propper.

Hrvaška Kosovo Kvalifikacije za SP Šport Hrvati po nalivu stežka strli Kosovo

Švicarji in Portugalci odločajo o prvem mestu

Madžarska Portugalska | Avtor: EPA EPA

V skupini B na vrhu ni sprememb. Švica je slavila v Latviji (0:3) in ohranila popoln izkupiček. Prvi gol je v 9. minuti zabil Haris Seferović, drugega pa Blerim Džemaili v 54. minuti in se s tem odkupil za zgrešeno enajstmetrovko v prvem polčasu. Švicarji so zmago zapečatili še z eno enajstmetrovko, zanesljiv je bil Ricardo Rodríguez.

Le tri točke za Švicarji so Portugalci, zmagali so na zahtevnem gostovanju na Madžarskem (0:1). Domači so po pol ure igre ostali brez Tamása Priskina, napadalec je bil izključen zaradi udarca s komolcem. Ključni zadetek je na začetku drugega polčasa po predložku Cristiana Ronalda iz bližine zabil André Silva.

V srečanju, ki je odločalo zgolj o vrstnem redu v spodnjem delu skupine, so Ferski otoki doma premagali Andoro (1:0).

Belgija nredila uslugo BiH

Romelu Lukaku | Avtor: EPA EPA

V skupini H je bilo najbolj vroče v Pireju, kjer si je Belgija z zmago nad Grčijo (1:2) že zagotovila prvo mesto in s tem uvrstitev na mundial v Rusijo. Po umirjeni igri so gostje povedli v 70. minuti, z razdalje je vratarja presenetil Jan Vertonghen. Sledilo je ekspresno izenačenje, ko je Zeca pospravil žogo v mrežo po predložku z leve, toda Belgijci so praktično že v naslednjem napadu spet povedli, z glavo je bil natančen Romelu Lukaku in postavil končni izid.

Bosna in Hercegovina je pričakovano ugnala odpisani Gibraltar (0:4) in skočila drugo mesto, sedaj ima točko več kot Grčija. Mrežo skromnih gostiteljev je v 35. minuti z glavo načel Edin Džeko, na 0:2 je sredi nadaljevanja povišal Kenan Kodro. Ob koncu sta zadela še Senad Lulić in drugič Džeko.

Ciper je s porazom v Estoniji (1:0) ostal brez možnosti za uvrstitev v dodatne kvalifikacije, otočane je pokopal zadetek v 92. minuti.

Švedska - Slovenija, Srečko Katanec Le še teorija Šport Katanec: Kako so bili včeraj videti Italijani?