167 ogledov

Francozom derbi večera, Belgija razbila Gibraltar

belgija kvalifikacije sp 2018 EPA Belgijci so z 9:0 premagali Gibraltar.
Nogometaši Francije in Nizozemske so v 7. krogu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2018 v Rusiji odigrali derbi večera, zmage s 4:0 so se veseli galski petelini. Belgijci so s kar 9:0 razbili Gibraltar.

Francozom so zmago priigrali Antoine Greizmann z zadetkom v 14. minuti, Thomas Lemar, ki je bil natančen v 73. in 88. minuti, ter Kylian Mbappe, ki se je med strelce vpisal v 91. minuti. Nizozemci so se po porazu znašli v težkem položaju, saj so v skupini A z desetimi točkami četrti, od vodilne Francije jih imajo šest manj.

Belgija se je znesla nad Gibraltarjem in že v prvem polčasu zabila šest golov, ob tem pa je od 40. minute igrala z igralcem manj, saj je Axel Witsel dobil rdeč karton. V prvem polčasu so zadeli Romelu Lukaku je zadel dvakrat, Eden Hazard, Witsel, Dries Mertens in Thomas Meunier enkrat. A se Belgijci niso ustavljali, v drugem polčasu so zadeli še trikrat, natančna sta bila Meunier dvakrat in Lukaku enkrat.

Evropski prvaki Portugalci so s 5:1 premagali Ferske otoke, trikrat je bil natančen povratnik na zelenice Cristiano Ronaldo, po enkrat pa William Carvalho in Nelson Oliveira.

Švica je pričakovana prišla do treh točk proti Andori, zmagala je s 3:0. To je bila sedma zmaga Švice, ki prepričljivo vodi v skupini B, od drugouvrščene Portugalske ima tri točke več.