28 ogledov

Berić in Iličić zabila, Sarma blestel zaman

Robert Berić St. Etienne EPA
V drugem najmočnejšem evropskem klubskem nogometnem tekmovanju so odigrali četrto kolo predtekmovanja. Robert Berić in Josip Iličić sta zadela ob zmagah svojih ekip, Samir Handanović je ubranil enajstmetrovko ob porazu Interja, Nejc Skubic pa je prejel rdeči karton ob porazu Konyaspora.

V skupini A je Manchester United doživel nov hladen tuš po porazu pri Fenerbahçeju (2:1). Po remiju med Zorjo in Feyenoordom (1:1) so "rdeči vragi" padli na tretje mesto v skupini. V Carigradu se je za četo Joséja Mourinha začelo katastrofalno, saj je Moussa Sow s fantastičnim zadetkom (na robu kazenskega prostora je z volejem, s hrbtom obrnjen proti vratom, našel mrežo) domače popeljal v vodstvo, po slabi uri igre je z natančnim prostim strelom prednost Turkov povišal Jeremain Lens. Tolažilni zadetek za goste je v 89. minuti po lepem strelu z razdalje prispeval Wayne Rooney.

V skupini B je ciprski APOEL doma ugnal švicarski Young Boys (1:0) in skočil na vrh skupine, potem ko sta se Astana in pirejski Olympiacos v Kazahstanu razšla z remijem (1:1).

St. Étienne na dobri poti do osmine finala

V skupini C je St. Étienne, z Robertom Berićem v prvi postavi, zmagal v gosteh proti azerbajdžanski Gabali (1:2). Domači so sicer povedli v 39. minuti, a so Francozi še pred polčasom izenačili. V 53. minuti je napako Gabale s hitrim vtekanjem in natančnim strelom z 18 metrov kaznoval prav slovenski napadalec in s svojim drugim letošnjim zadetkom v Ligi Evropa prinesel tri točke. Krčan je na zelenici ostal do 62. minute.

Na drugi tekmi skupine C je Anderlecht povsem razbil Mainz (6:1) in ima na vrhu lestvice tako kot St. Étienne osem točk. Belgijski so tri od šestih zadetkov dosegli od 90. minute naprej.

Šov Aritza Aduriza

V skupini D je Zenit potrdil svoj primat, dosegel je še četrto zmago, tokrat doma proti Dundalku (2:1). Rusi so si že zagotovili prvo mesto v skupini. Dundalk ima štiri točke, tako kot Maccabi Tel-Aviv, AZ Alkmaar ima dve. Izraelci in Nizozemci so se tokrat razšli z remijem (0:0).

V skupini E je AS Roma z zmago pri dunajski Austrii (2:4) storila velik korak proti prvemu mestu. Dunajčani so ostali drugi, a jim za ovratnik dihata Astra Giurgiu in Viktoria Plzeň. Romuni in Čehi so se tokrat razšli z delitvijo plena (1:1), Astra ima zaenkrat na računu samo remije.

V skupini F je zelo tesno. Athletic Bilbao je na krilih kar petih zadetkov Aritza Aduriza doma premagal Genk (5:3) in se po točkah izenačil z Belgijci. Le eno točko manj od obeh ekip pa imata na računu Sassuolo in Rapid Dunaj. V Italiji sta se omenjeni moštvi razšli z neodločenim izidom (2:2), čeprav so domačini do 86. minute vodili z 2.0.

V skupini G je Ajax ugnal Celto (3:2) in si že zagotovil napredovanje, Standard Liège pa je s slavjem pri Panathinaikosu (0:3) prišel na drugo mesto.

Skubic izključen

Nejc Skubic Konyaspor | Avtor: EPA EPA
V skupini H je Nejc Skubic začel v prvi postavi Konyaspora na gostovanju pri Bragi. Gostje so sicer povedli, a so domači hitro izenačili, nato pa ostali z igralcem manj. Kljub temu so v zaključku prvega dela povedli, na začetku nadaljevanja pa je slovenski branilec prejel svoj drugi rumeni karton in moral iz igre. Braga je zmago (3:1), s katero je skočila na drugo mesto, potrdila v sodnikovem dodatku.

Na drugi tekmi skupine H je padlo kar osem golov, Šahtar Doneck pa je pričakovano premagal Gent (3:5) in si že zagotovil prvo mesto in s tem ugodnejšega tekmeca v šestnajstini finala.

V skupini I je Schalke že potrdil prvo mesto z domačo zmago nad Krasnodarjem (2:0), V igro za drugo mesto pa se je z zmago v Nici vključil Salzburg (0:2).

"Jojo" v formi

V skupini J je Fiorentina zlahka prišla do treh točk proti Slovanu (3:0) in se utrdila na vrhu razpredelnice. Josip Iličić je igral do 69. minute, v 30. minuti domače z enajstmetrovke popeljal v vodstvo, v 43. minuti pa asistiral Nikoli Kaliniću za povišanje prednosti.

Qarabağ je v gosteh presenetil solunski PAOK (0:1) in presenetljivo postal glavni kandidat za drugo mesto za najbrž nedotakljivo Fiorentino.

Le Handanović ni bil dovolj

V skupini K je novo razočaranje doživel milanski Inter, ki je na robu izpada. Tokrat je izgubil v Southamptonu (2:1), čeprav je v 33. minuti povedel z golom Maura Icardija, ostal v vodstvu po ubranjeni enajstmetrovki Samirja Handanovića (streljal je Dušan Tadić), v nadaljevanju še nekaj čas kljuboval s herojskimi obrambami slovenskega vratarja, toda po golu Virgila van Dijka in avtogolu Yuta Nagatoma znova ostal praznih rok.

Napredovanje v izločilne boje si je že zagotovila praška Sparta, tokrat je doma premagala Hapoel iz Be'er Sheve (2:0) z dvema goloma v prvem polčasu.

V skupini L je Villarreal, pri katerem Bojan Jokić zaradi poškodbe ni igral, z domačim porazom proti Osmanlisporju (1:2) slednjemu prepustil prvo mesto. S Španci se je sedaj na drugem mestu izenačil Zürich, tokrat je doma remiziral s Steauo (0:0). Džengis Čavušević je za Švicarje odigral vso tekmo.