682 ogledov

Manchesterski derbi pripadel sinjemodrim, spodrsljaj Chelseaja

Manchester United : Manchester City Epa
City je dobil derbi za Manchester, medtem ko je Chelsea nepričakovano izgubil točki.

Nogometaši Chelseaja so si v 11. krogu angleške lige privoščili spodrsljaj. Vodilna ekipa prvenstva je na domačem igrišču le remizirala z Burnleyjem, izid je bil 1:1.

To je izkoristil Manchester City, ki je z 2:0 dobil mestni derbi z Unitedom, in se Londončanom približal na tri točke zaostanka, še bližje pa lahko pride Liverpool.

Liverpoolčani, pred krogom z zaostankom treh točk drugi na lestvici, bodo svojo tekmo proti četrtouvrščenemu West Hamu odigrali v nedeljo.

Kai Havertz | Avtor: Epa Epa

Do zadnjega dela obračuna v Londonu ni bilo slutiti, da bi Chelsea lahko izgubil točki. Po nekaj zapravljenih priložnostih je povedel v 33. minuti, ko je natančno podajo Reecea Jamesa izkoristil nemški napadalec Kai Havertz, uspešen je bil s strelom z glavo.

Tudi v drugem delu so bili Londončani precej boljši tekmec, a so kot po tekočem traku zapravljali priložnosti. Za to so bili kaznovani v 79. minuti, ko so neuspešno poskusili postaviti past za nedovoljen položaj, kar je izkoristil češki reprezentant Matej Vydra, ki je izid izenačil in postavil končni izid.

Derbi na Old Traffordu pripadel Meščanom

Na prvi sobotni tekmi 11. kroga angleške nogometne lige pa sta se srečala velikana iz Manchestra. Derbi na Old Traffordu so dobili gosti, City je United premagal z 2:0 (2:0) in za razliko od mestnega tekmeca, ki je na svojem stadionu še na 14. tekmi v vseh tekmovanjih dobil vsaj en gol, ohranil stik s prvenstvenim vrhom.

Oslabljeni United, pri katerem so zaradi različnih razlogov manjkali Raphael Varane, Paul Pogba in Edinson Cavani, je po pričakovanju prepustil pobudo tekmecem, ki so premoč kronali že v sedmi minuti, in sicer s precejšnjo mero sreče. Joao Cancelo je poslal predložek z leve strani, pred vrati pa je nespretno posredoval Eric Bailly, ki je premagal svojega vratarja Davida De Geo.

Ta je sicer preprečil, da City že sredi prvega polčasa ni imel višje prednosti. Po lepem poskusu Cristiana Ronalda, ki pa je z volejem vendarle streljal preveč po sredini gola, so gosti spet povsem prevzeli pobudo, izvedli pritisk in domači se lahko le španskemu vratarju zahvalijo, da je vse do končnice prvega dela ostalo pri izidu 0:1. Najprej je čudežno ubranil strel Gabriela Jesusa iz neposredne bližine, uspešen pa je bil tudi pri dveh poskusih Joaa Cancela, strelu Kevina De Bruyneja in vnovičnem nespretnem posredovanju svojih branilcev, ko bi ga kmalu premagal Victor Lindelöf.

Manchester United : Manchester City | Avtor: Epa Epa

V zadnjih trenutkih prvega dela pa je vendarle spet klonil. Razpoloženi Cancelo je vnovič podal z leve strani, neodločna Harry Maguire in Luke Shaw sta dopustila, da je žoga na drugi vratnici prišla do Bernarda Silve, po njegovem strelu pa tudi Španec ni najbolje posredoval, tako da se je žoga znašla za njegovim hrbtom.

Na začetku drugega dela je domači trener Ole Gunnar Solskjaer v slačilnici pustil Baillyja, v igro pa poslal Jadona Sancha. Napadalnejša formacija gostiteljev pa ni prinesla sprememb na igrišču. United je bil še naprej nemočen, City pa precej konkretnejši in nevarnejši, imel je še nekaj priložnosti, Phil Foden je v 81. minuti zadel vratnico.

Gosti so bili prepričljivo boljši v vseh statističnih podatkih.

Do prve zmage v sezoni je prišel Norwich, z 2:1 je v gosteh premagal Brentford, Crystal Palace pa je bil z 2:0 boljši od Wolverhamptona.