275 ogledov

Čvrst bunker za praznični šok na Anfieldu

Semi Ajayi Liverpool WBA Epa
V nedeljo se je s štirimi tekmami 15. kola nadaljeval praznični spored angleške Premier League.

Vodilni Liverpool je na Anfieldu pričakal West Brom. Slednji je pred dnevi za trenerja namesto Slavena Bilića imenoval izkušenega Sama Allardyca in se aktualnim prvakom zoperstavil s sila obrambno taktiko ter prišel do točke (1:1). Domači so povedli že v 12. minuti, ko je iz bližine zabil Sadio Mané, v 82. minuti pa je po strelu z glavo izenačil Semi Ajayi.

Liverpool je tako prvič v letošnji sezoni Premier League ostal brez popolnega izkupička na domači zelenici. Na vrhu ima dve točki pred prvim zasledovalcem Evertonom.

Arsenal Wolverhampton Stop! Šport Igralci ne smejo v supermarkete

West Ham je v Londonu gostil Brighton, tekmeca sta vzela po točko (2:2). "Galebi" so dvakrat vodili, "kladiva" pa so v obeh primerih uspela izenačiti, drugič v 82. minuti.

Leeds United se je od dna oddaljil s triumfom nad Burnleyem (1:0), edini gol je že na začetku tekme z bele točke zabil Patrick Bamford.

Večerna tekma med Wolverhamptonom in Tottenhamom ni dala zmagovalca (1:1). "Ostroge" so povedle že v prvi minuti po golu Tanguya Ndombéléja, v končnici srečanja je izenačil Romain Saïss.

COVID-19 cerkev V slogu leta 2020 Šport Jesus je na božič dobil covid-19

Že v soboto je Arsenal prekinil niz negativnih rezultatov z domačo zmago nad Chelseajem (3:1). Manchester City se je pod vrhom obdržal s slavjem nad Newcastlom (2:0), v derbiju kola pa sta si Leicester in Manchester United razdelila plen (2:2).

Aston Villa je kljub igralcu manj zanesljivo odpravila Crystal Palace (3:0), Southampton je izvlekel točko pri Fulhamu (0:0), še naprej pa je v krizi Sheffield United, ta je doma klonil proti Evertonu (0:1).