130 ogledov

Dan derbijev v Angliji

Alvaro Morata
Nedelja je ponudila dva velika derbija v angleškem prvenstvu, slavila sta Chelsea in Manchester City.

Španski napadalec Alvaro Morata je dosegel svoj prvi zadetek po mesecu septembru in Chelseaju na Stamford Bridgu v Londonu prinesel minimalno zmago nad Manchester Unitedom. Modri zdaj na lestvici za rdečimi vragi zaostajajo le še za točko.

Morata je v 55. minuti pobegnil gostujoči obrambi in po podaji Cesarja Azpilicuete premagal reprezentančnega kolega Davida de Geo. Gostje so se prebudili šele po vodilnem zadetku domačih, v nadaljevanju tekme pa je dve lepi priložnosti zapravil mladi Anglež Marcus Rashford, rezervista Marouaneja Fellainija pa je z obrambo zaustavil rojak Thibaut Courtois.

To je bila že tretja zaporedna tekma Uniteda v gosteh na kateri se ni izkazal z igro. Pri Liverpoolu so izbranci Joseja Mourinha izvlekli remi brez zadetkov, nato pa je sledil šokanten poraz proti Huddersfield Townu. To je bil tudi tretji zaporedni poraz portugalskega stratega na Bridgu odkar je postal trener rdečih vragov. Ti zdaj za mestnim tekmecem Manchester Cityjem zaostajajo že za velikih osem točk. Takšen naskok je po 11. kolih največji od ustanovitva Premier League naprej.

Meščani so sicer v drugem derbiju dneva s 3:1 premagali Arsenal. Topničarji so spodbudno krenili v dvoboj, a jih je nato presekal zadetek trenutno za mnoge prvega igralca lige Kevina De Bruyna. Belgijec je sprožil s 15 metrov in z diagonalnim strelom premagal nemočnega Petra Čecha. City je bil večji del prvega polčasa še naprej nevarnejši, gostje pa bi lahko izenačili tik pred odhodom na glavni odmor, ko je Ederson zaustavil nevaren strel Aarona Ramseyja.

Šport: Dva velika zvezdnika bosta izpustila nekaj tekem - Kevin De Bruyne | Avtor: Profimedia Profimedia

Drugi polčas je nato hitro prinesel enajstmetrovko gostiteljem, ko je v kazenskem prostoru ob Nachu Monrealu hitro padel Raheem Sterling, strel z bele točke pa je zanesljivo izvedel Sergio Agüero. Gostje so se nato le prebudili. Po strelu Alexa Iwobija je žoga spolzela skozi roke Edersona, a jo je še uspel ustaviti pred golovo črto, kasneje pa je Brazilec zaustavil še strel Ramseyja. A zadetek priključka je le prišel, zabil ga je rezervist Alexandre Lacazette, ki je izkoristil podajo Ramseyja na desno stran kazenskega prostora.

Topničarji so bili v naletu, nato pa jih je zaustavila sodniška odločitev. Stranski sodnik je namreč spregledal očiten prepovedan položaj domačih, po podaji v peterec pa je za 3:1 zadel Gabriel Jesus. Igra gostov se je nato povsem razpadla, obe moštvi pa sta le še čakali na zadnji sodnikov žvižg.

Izjemno tekmo so videli gledalci v Liverpoolu, kjer je Everton proti Watfordu po zaostanku z 0:2 povsem preobrnil potek dvoboja in v 90. minuti povedel s 3:2. Gostje so imeli sicer izjemno priložnost za izenačenje, a je enajstmetrovko nato zgrešil nekdanji član karamel Tom Cleverley. Tottenham je po pričakovanjih premagal zadnjeuvrščeni Crystal Palace, a se je za tri točke kar pošteno namučil, na Wembleyju se je dvoboj končal z 1:0.