70 ogledov

Debi Matavža; Inter porazil Chievo

Valter Birsa Inter Chievo EPA
V 23. kolu italijanske Serie A so vse vodilne ekipe vpisale zmago. Prvič je med italijansko elito zaigral Tim Matavž.

Vodilni Napoli je z zmago nad Laziem v Rimu (0:2) zadržal dobro rezultatsko serijo. Za Neapeljčane sta že v prvem polčasu zabila Gonzalo Higuaín in José María Callejón

Le dve točki za Napolijem (53) je aktualni prvak Juventus (53). Torinčani so gostili Genoo in se edinega edinega gola na tekmi veselili v 30. minuti, ko je avtogol dosegel Sebastian de Maio. Tim Matavž je debitiral za Genovažane, v 81. minuti je zamenjal Blerim Džemailija.

Asistenca Iličića

Tretja je Fiorentina (45 točk), ki je s pomočjo Josipa Iličića ugnala Carpi (2:1), za katerega je Vid Belec branil vso tekmo. Iličić je že v drugi minuti prispeval asistenco za gol Borje Valera, po izenačenju Kevina Lasagne pa je srečanje odločil Mauro Zarate v 93. minuti. Argentinec je četrt ure pred koncem vstopil prav namesto Iličića.

Inter, za katerega je Samir Handanović branil celotno tekmo, je serijo slabih izidov prekinil z minimalno zmago nad Chievom (1:0) in ostal na četrtem mestu (44 točk). Valter Birsa je za "leteče osle" igral do 72. minute, Boštjan Cesar pa celo srečanje. Edini gol je na začetku drugega polčasa zabil Mauro Icardi.

Poraz za Palermo in Atalanto

AC Milan je po zmagi nad mestnim tekmecem Interjem pretekli konec tedna dobro formo potrdil s tremi točkami v Palermu (0:2). Že v prvem polčasu sta zadela Carlos Bacca in M'Baye Niang. Za Siciljance je Aljaž Struna igral v prvem polčasu, Siniša Anđelković pa je obsedel na klopi.

Brez točk in igralnih minut je ostal tudi Jasmin Kurtič v dresu Atalante, ta je izgubila v Veroni (2:1). Za domačine je to prva zmaga v letošnjem prvenstvu, odločilni gol je v 83. minuti zabil Giampaolo Pazzini.

Že v torek je Roma na gostovanju premagala letos presenetljivo dobri Sassuolo (0:3).