279 ogledov

Domžale z igralcem manj do točke, Rudar ostaja brez zmage

Senijad Ibričić Profimedia
Ta konec tedna bo odigrano 27. kolo državnega prvenstva.

Obračun Kranjčanov in Domžalčanov, ki jih je pred tem na osmem in devetem mestu ločila le točka, se je končal z izidom 1:1 in z delitvijo plena, pa čeprav so imeli domači še v 86. minuti vodstvo in igralca več. So pa oboji prekinili niz treh porazov ter bodo tudi po tem krogu ostali v istem delu lestvice.

Prvi polčas se je končal brez zadetkov, pri čemer so Domžalčani, ki so pogrešali kaznovanega Nikolo Vujadinovića, pokazali več konkretnosti, ki pa jim ni prinesla kakšne resnejše priložnosti, eden bolj nevarnih poskusov je bil tisti Senijada Ibričića s 25 metrov v 21. minuti, ko je žogo poslal mimo vrat.

Triglavani, ki so tekmo začeli brez kapetana Luke Majcna, niso niti enkrat ogrozili Ajdina Mulalića med vratnicama domžalskih vrat. Imeli so več žogo v svojih nogah, a niso sprožili niti enega strela, na drugi strani gosti le dva.

So pa domači povedli kmalu v drugem polčasu. Po podaji Erika Glihe z leve strani je Matej Podlogar nespretno sprejel žogo, odbila se je do Berata Becirija, ki jo je potisnil v mrežo.

V 61. minuti so nase vendarle opozorili tudi gosti, Janez Pišek je prišel do strela iz bližine, a je bil na mestu Jalen Arko. Sledilo je še nekaj polpriložnosti na drugi strani, v 70. minuti pa je v igro le vstopil tudi Majcen pri domačih.

Tudi Domžalčani so osvežili ekipo, a v 77. minuti ostali le z deseterico na igrišču, saj je bil zaradi prekrška nad Arminom Ćerimagićem izključen Sven Šoštarič Karić. Kljub temu so se gostje trudili, da bi prišli vsaj do točke in v 86. minuti so le prišli do izenačujočega zadetka. Takrat je Ibričič zadel z nizkim prostim strelom z roba kazenskega prostora.

Bravo beži zasledovalcem

Čeprav so Velenjčani v Celju kljub porazu pokazali obetaven obraz, pa so danes zabili nov žebelj v lastno krsto, kar zadeva obstanek v ligi. Tokrat so pokleknili že v prvem polčasu, saj jim je Bravo že po dobre pol ure nasul tri zadetke. Bravo, ki je v spomladanskem delu še neporažen, je hkrati vpisal četrto zaporedno zmago in se utrdil na šestem mestu.

V prvem polčasu so sicer prvi zagrozili domači nogometaši, že v tretji minuti je dvoboj z Dominikom Radićem dobil vratar Brava Igor Vekić. Zatem pa je bilo vse bolj ali manj v znamenju Ljubljančanov, ki so že v prvih 45 minutah praktično odločili zmagovalca.

Mustafa Nukić je v 13. minuti nekoliko ogrel Mateja Radana, že v 17. pa je slednji klonil, potem ko je prav Nukić lepo podal v kazenski prostor do Roka Baturine, ki se je nato otresel svojega čuvaja in zadel iz bližine.

Baturina, ki je imel v 20. minuti še eno lepo priložnost, a je žogo poslal malo mimo levega zgornjega kota, je podvojil vodstvo in dosegel svoj šesti gol sezone v 30. minuti, potem ko je v mrežo pospravil odbito žogo po strelu Martina Kramariča z roba kazenskega prostora.

V še hujše težave je Velenjčane, ki so še brez zmage v prvenstvu, spravil Sandi Ogrinec, ki je v 33. minuti s prostega strela z 18 metrov zadel že za 3:0.

V drugem polčasu so Velenjčani pokazali boljšo igro, v 46. minuti je Vekić ukrotil poskus Mića Kuzmanovića, v 58. minuti je zgrešil Radić, v 60. pa so knapi le zadeli, ko je Damjan Trifković unovčil najstrožjo kazen, ki jo je s prekrškom nad Kuzmanovićem zakrivil Matevž Matko.

Zatem so še nekajkrat poskrbeli za malce bolj vroče dogajanje pred vrati Brava, a je ostalo pri zanesljivem vodstvu gostov. V 81. minuti je na drugi strani Miha Kancilija žogo poslal čez gol, to pa je bila tudi zadnja resnejša priložnost tekme.