233 ogledov

Edini strel matiral Oblaka, remi na Wandi

Cristiano Ronaldo Atlético Madrid Manchester United Epa
V sredo sta bili v Madridu in Lizboni odigrani tekmi osmine finala Lige prvakov.

Na stadionu Wanda Metropolitano je Atlético Madrid z Janom Oblakom v vratih remiziral proti Manchester Unitedu (1:1).

Atlético je hitro izkoristil terensko premoč v prvem delu. João Félix je že v sedmi minuti povedel domače v vodstvo z natančnim strelom z glavo, United pa nato brez prave energije, kar velja tudi za zvezdnika Cristiana Ronalda, ni bil nevaren. Oblak je bil praktično brez dela, na drugi strani pa bi lahko vodstvo povišal Šime Vrsaljko, a je veselje preprečila prečka.

Španska ekipa je večino drugega polčasa brez težav nadzorovala potek tekme in kazalo je, da se bo zadovoljila z minimalno zmago. Toda prva prava nevarna akcija Uniteda v 80. minuti se je končala s hladnokrvno izvedbo rezervista Anthonyja Elange za 1:1. Atlético je bil sicer bližje zmagi, saj je po strelu Antoina Griezzmana v 88. minuti žoga spet končala v prečki.

Liverpool Leeds United Premier League Šport Liverpool diha za ovratnik, Burnley lovi srake

Benfica Ajax | Avtor: Epa Epa

Stadion Da Luz je gostil srečanje med Benfico in Ajaxom, Portugalci in Nizozemci so si razdelili plen (2:2).

Bolje je začel Ajax, goste je v vodstvo popeljal Dušan Tadić v 18. minuti. Za Benfico pa je upanje prišlo v 26. minuti, ko je Sébastien Haller premagal svojega vratarja. A se je nato hitro odkupil za napako, saj je tri minute zatem zadel še na drugi strani igrišča in tako poskrbel za vodstvo amsterdamske zasedbe. Ta bi bila lahko še višja, vendar je Edson Álvarez v 44. minuti zadel le okvir gola.

V nadaljevanju pa je bila domača zasedba vse nevarnejša, to pa je potrdila tudi z izenačujočim zadetkom Romana Jaremčuka v 72. minuti.

Povratne tekme bodo 8., 9. 15. in 16. marca.