1166 ogledov

Elton John noro slavil, albanski orel pri Arsenalu

Arsenal
V derbiju kola je do treh točk prišel Watford.

Watford presenetljivo ostaja eden izmed trojice klubov, ki je v angleško prvenstvo krenila s štirimi zaporednimi zmagami. Poleg Watforda je to uspelo še Liverpoolu in Chelseaju.

Watford je tokrat v dvoboju doslej še neporaženih ekip gostil Tottenham, na začetku drugega polčasa pa so se domači znašli v zaostanku po avtogolu Abdoulayeja Doucoureja. A v 69. minuti je najprej izenačil kapetan Troy Deeney, sedem minut kasneje pa še Craig Cathcart za popolen preobrat na Vicarage Roadu. Gostje so v nadaljevanju lovili remi, a so borbeni domači uspeli odbiti vse napade.

Po zadnjem sodnikovem žvižgu so domači navijači prešerno skočili na noge, med tistimi, ki so najbolj slavili, pa je bil tudi legendarni glasbenik Elton John. Ta že celotno življenje navija za sršene, v preteklosti pa je bil vodilni mož kluba v letih 1976-1987 in 1997-2002. Zdaj je častni predsednik kluba, ena od tribun na stadionu pa od leta 2014 nosi njegovo ime.

Elton John | Avtor: Profimedia Profimedia

V nedeljo sta bili odigrani še dve tekmi. Manchester United je z 2:0 slavil na gostovanju pri Burnleyju, Arsenal pa je prav tako na tujem zmagal s 3:2 pri Cardiff Cityju. Valižani so se po zaostankih z 0:1 in 1:2 dvakrat vrnili v igro, dokončno pa je tehtnico v korist topničarjev z močnim udarcem v bližnji kot nagnil francoski napadalec Alexandre Lacazette.

A bolj kot poteza Francoza, je pozornost angleških medijev zbudilo proslavljanje prvega gostujočega zadetka. Za tega sta poskrbela nogometaša albanskih korenin Granit Xhaka in Shkodran Mustafi. Švicarski reprezentant je podal iz kota, član nemškega elfa pa je zadel v polno z glavo, nato pa z rokami nakazal spornega dvoglavega albanskega orla, ki je že na svetovnem prvenstvu dvignil veliko prahu.

Xhaka, njegov oče je prebil tri leta v zaporu, ker je na Kosovu sodeloval v demonstracijah, je z 'orlom' slavil tudi na mundialu, ko je zabil zadetek Švice proti Srbiji. Za svojo potezo je bil s strani Fife kaznovan s kaznijo 10.000 dolarjev, kljub željam srbske nogometne zveze, pa ni bil suspendiran.