182 ogledov

Francozi na zaključnem turnirju, Ramos zgrešil dve enajstmetrovki

N'golo Kante Epa
Svetovni prvaki so premagali evropske.

V obračunu evropskih in svetovnih prvakov sta se merili Portugalska in Francija, slednja je z zmago v gosteh z 1:0 osvojila prvo mesto v skupini in se že uvrstila na zaključni turnir naslednje leto. Temu je blizu tudi Nemčija po zmagi s 3:1 proti Ukrajini, Švedska pa je premagala Hrvaško z 2:1.

Portugalci in Francozi so šli v tekmo z enakim točkovnim izhodiščem. Na koncu so do tesnega slavja prišli gostje, edini gol je dosegel N'Golo Kante v 54. minuti. Na vsaki strani je žoga enkrat zadela okvir vrat, pri Portugalcih po strelu Joseja Fonteja, pri gostih pa Anthonyja Martiala. Francija ima zdaj tri točke več in boljše razmerje medsebojnih tekem, tako da si je že zagotovila prvo mesto.

Švedi so bili pred današnjo tekmo še brez točk in so se zavedali, da bi bili ob novem porazu že v izgubljenem položaju. A večji del dvoboja s Hrvati so tekmo nadzorovali, povedli z zadetkom Dejana Kulusevskega v 36. minuti, po kotu je vodstvo tik pred koncem prvega dela povišal Marcus Danielson. Isti igralec je nato ob koncu tekme sicer žogo spravil še za hrbet svojega vratarja Robina Olsena, ko ga je okroglo usnje z bližine zadelo v ramo in spremenilo smer.

V skupini 4 je Nemčija igrala z Ukrajino in po začetnem zaostanku zmagala s 3:1. Timo Werner z dvema zadetkoma in Leroy Sane sta poskrbela za dragocene tri točke Nemcev, ki so se po razpletu druge tekme prebili na vrh te skupine. Imajo točko prednosti pred Španijo, tako da na zadnji tekmi v torek na medsebojnem obračunu v Sevilli potrebujejo le točko za potrditev prvega mesta.

Švica je imela zmago s Španijo v rokah vse do konca. Za vodstvo je poskrbel Remo Feuler v 26. minuti, izenačil pa je šele v 89. Gerard Moreno. Pri Španiji so imeli v ekipi slavljenca, Sergio Ramos je z nastopom popravil rekord po številu tekem za izbrano vrsto v Evropi. Zdaj jih ima 177, enega več kot Italijan Gianluigi Buffon. A je bil tokrat Ramos tudi tragični junak, saj je zapravil kar dve enajstmetrovki. Tako v 58. kot 79. minuti je njegova strela ustavil vratar Yann Sommer. Ramos je tako zgrešil prvič po 23 zaporednih zadetih enajstmetrovkah na klubski in reprezentančni sceni.

Yann Sommer | Avtor: Epa Epa

V nižjih ligah je Azerbajdžan, sredin tekmec Slovenije na prijateljski tekmi, tokrat igral v skupini 1 lige C in se s Črno goro razšel z enakim izidom kot s Slovenijo (0:0). Ciper pa je premagal Luksemburg z 2:1 (1:1).

V ligi D je Malta ugnala Andoro s 3:1, Latvija in Ferski otoki sta igrala 1:1, San Marino in Gibraltar pa 0:0.