105 ogledov

Gorenc Stanković in Horvat do točke proti Laziu

Slovenska reprezentanta Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat sta v tretjem krogu lige evropa v skupini F z graškim Sturmom gostila Lazio in igrala 0:0.

Gorenc Stanković je igral celo tekmo za Sturm, ki je od 82. minute igral z igralcem manj zaradi izključitve Jusufa Gazibegovića, Horvat, ki je bil blizu zadetku v 19. minuti, pa je zelenico zapustil v 69. minuti. Lazio je dosegel en gol na tekmi prek Cira Immobileja, a so ga sodniki naknadno razveljavili zaradi prepovedanega položaja. V tej skupini je še Midtjylland igral 2:2 proti Feyenoordu. Vse štiri ekipe imajo po štiri točke.

V skupini C je Ludogorec, ki ga vodi Ante Šimundža, Žana Karničnika pa ni bilo v kadru bolgarske ekipe, igral 1:1 v gosteh pri HJK Helsinkih. Na drugi tekmi je Betis v Rimu premagal Romo z 2:1. Paulo Dybala je Rimljane sicer popeljal v vodstvo z bele pike, izenačil je Guido Rodriguez, zmago Špancem pa je zagotovil Luiz Henrique v 88. minuti. V 93. pa je bil za nameček pri domačih izključen Nicolo Zaniolo. Betis je na vrhu z devetimi točkami, Ludogorec je pri štirih, Roma pri treh, Helsinki pa pri eni.

V skupini E je Omonia brez Tima Matavža igrala proti Manchester Unitedu in izgubila z 2:3. Junak tekme je bil Marcus Rahsford z dvema goloma in podajo. Na drugi tekmi skupine je Šerif Tiraspol izgubil proti vodilnemu Realu Sociedadu z 0:2. Slednji je s stoodstotnim izkupičkom na prvem mestu, drugi je zdaj United s šestimi točkami.

V skupini A je Arsenal s 3:0 premagal Bodö/Glimt, za katerega Nino Žugelj ni igral, Edward Nkietah, Rob Holding in Fabio Vieira so bili strelci za Londončane. Na prvi tekmi skupine je PSV v gosteh s 5:1 odpravil Zürich, pri čemer sta po dvakrat zadela Yorbe Vertessen in Cody Gakpo.

V skupini B je Fenerbahče brez pomoči Mihe Zajca z 2:0 ugnal AEK Larnako, zadetka sta dosegla Michy Batshuayi in Rafail Mamas, ki je dosegel avtogol. Fenerbahče je pri sedmih točkah, toliko jih ima tudi Rennes po zmagi nad kijevskim Dinamom z 2:1. Desire Doue je v 89. minuti prinesel zmago Francozom.

Precej pozornosti je poželo dogajanje v Malmöju, kjer so sodniki za slabe pol ure prekinili tekmo, ker so navijači gostujočega Uniona iz Berlina na igrišče in med gledalce metali pirotehnična sredstva. Tekma se je končala z zmago Nemcev z 1:0.