1509 ogledov

Handanović šokiral Iličića, slednji nato matiral Inter

Josip Iličić Samir Handanović Epa
Nedeljski spored 12. kola elitne italijanske nogometne lige se je začel s srečanjem med Atalanto in Interjem v Bergamu.

Atalanta, z obilnim prispevkom Josipa Iličića, je na svoji zelenici visoko premagala Inter (4:1) in Milančane oddaljila od prvega mesta. Samir Handanović kljub nekaj izvrstnim obrambam ni mogel preprečiti poraza, prejel je kar štiri gole, potem ko je v dosedanjih enajstih kolih skupno klonil le šestkrat. Atalanta je slavila četrtič zapored in se utrdila v zgornji polovici lestvice.

Samir Handanović To je razlog Šport Handanović v evropski špici, a Inter se vseeno ozira drugam

V prvem polčasu je Atalanta dominirala in nizala priložnosti, do zaslužene prednosti pa prišla v deveti minuti, ko je iz bližine žogo v mrežo potisnil Nizozemec Hans Hateboer. Višji zaostanek Interja je preprečil Handanović, ki je z nekaj neverjetnimi reakcijami kodral živce domačinov, dvakrat je fantastično posredoval ob poskusih Iličića.

Inter je na začetku drugega polčasa izenačil iz sumljivo dosojene enajstmetrovke, izkoristil jo je gostujoči kapetan Mauro Icardi. Toda veselje je trajalo le četrt ure. V 62. minuti je Iličić namreč poslal odličen predložek s prostega strela, pred vrati pa je efektno zaključil Gianluca Mancini.

Milančani so v zaključku srečanja iskali vsaj točko, toda v 89. minuti jih je pretresel še en gol Atalante. Tudi tokrat je s prostega strela podal Iličić, z glavo pa je natančno streljal Berat Djimsiti. V sodnikovem dodatku je po prekršku nad slovenskim reprezentantom svoj drugi in posledično izključujoči rumeni karton prejel Hrvat Marcelo Brozović, končni izid pa je s pravo mojstrovino tik pred zadnjim piskom postavil Alejandro Gómez.

Izkazal se je še ene slovenski reprezentant. Med najzaslužnejšimi za tri točke Empolija je bil namreč Miha Zajc, ki je ob koncu prvega polčasa načel mrežo Udineseja. Gostitelji so prednost podvojili na začetku drugega dela, nato pa so se Videmčani vrnili v igro z golom v 81. minuti. Že prej je Udinese zastreljal enajstmetrovko.

Chievo Valterja Birse in Boštjana Cesarja, oba sta dvoboj proti Bologni začela na klopi, Birsa pa je v igro vstopil v 64. minuti, je še vedno v zelo težkem položaju. Tokrat je zapravil prednost proti Bologni in se moral zadovoljiti s točko.