1866 ogledov

Handanović reševal Inter, Oblak brez dela

Inter : Barcelona Epa
V torkovih tekmah četrtega kroga nogometne Lige prvakov sta bila na delu slovenska vratarja Jan Oblak in Samir Handanović, oba sta lahko z doseženim zadovoljna.

Jan Oblak se je s svojim Atleticom Madrid veselil zmage 2:0 proti Borussii iz Dortmunda in nedotaknjene mreže, Handanovićev Inter pa je v Milanu proti Barceloni izvlekel remi 1:1. Za to ima veliko zaslug prav nekdanji slovenski reprezentant, saj je nekajkrat odlično posredoval.

Atletico je pred 14 dnevi v Dortmundu doživel poraz z 0:4 in marsikdo je pričakoval, da se bodo njegove težave prenesle tudi v Madrid. A tokrat je bila Borussia povsem nerazpoznavna, gostitelji pa razpoloženi. Njihova zmaga bi bila lahko še višja, kot kaže končni izid 2:0, predvsem v prvem polčasu so zapravili kar nekaj priložnosti. V tem delu je edini gol dosegel Saul Niguez, v drugem, v katerem so sicer Nemci poskušali napadati, a je bil Oblak brez dela, pa je bil natančen še Antoine Griezmann. Za ekipo iz Dortmunda je bil to prvi poraz v sezoni v vseh tekmovanjih, v Ligi prvakov pa prva prejeta gola.

Jan Oblak | Avtor: Profimedia Profimedia

Atletico in Borussia sta zdaj izenačena na vrhu skupine A, teoretične možnosti za napredovanje v izločilne boje pa ima Club Brugge, ki je v Monaku gostitelje premagal kar s 4:0. Ekipa Monaca je še naprej v krizi, zaenkrat mu ne pomaga niti novi trener Thierry Henry. Prva dva gola za Belgijce je dosegel Hans Vanaken, drugega iz enajstmetrovke, med strelce pa sta se vpisala še Wesley Moraes in Ruud Vormer.

Barcelona je bila tudi brez Lea Messija na gostovanju v Milanu boljši tekmec. Nizala je priložnosti, toda Handanović je imel svoj dan, ubranil je sedem strelov, Hrvat Ivan Rakitić ga ni premagal tudi, ko se je z njim znašel iz v oči. V 83. minuti pa je po strelu Malcolma vendarle klonil, takrat je bilo videti, da bodo točke odšle v Barcelono. A s tem se Interjevi igralci niso strinjali, le štiri minute pozneje se je Mauro Icardi odlično znašel v kazenskem prostoru in poskrbel za izenačenje.

V drugi tekmi skupine B je Tottenham po prvem polčasu z 0:1 izgubljal proti PSV Eindhovnu, a v drugem storil preobrat, z goloma v 78. in 89. je zanj najbolj zaslužen angleški reprezentant Harry Kane. PSV je s tem izgubil možnost za izločilne boje, Tottenham za Interjem zaostaja za dve, za Barcelono, ki si je kot edina danes že zagotovila napredovanje, pa šest točk.

Za veliko presenečenje je poskrbela beograjska Crvena zvezda, nekdanji evropski prvak, ki je dobila svojo prvo tekmo v Ligi prvakov. V četrtem krogu je presenetljivo ugnala vodilno moštvo skupine C in lanskega finalista tega tekmovanja, Liverpool. Izid je bil 2:0, oba gola sta padla v prvem polčasu, oba je dosegel visoki napadalec Milan Pavkov. Prvega po kotu v 22. minuti, ko je bil uspešen s strelom z glavo, drugega pa pet minut pozneje po samostojnem prodoru in s strelom od daleč.

Crvena Zvezda : Liverpool | Avtor: Epa Epa

Beograjčani so kaznovali slab vstop Angležev v tekmo, v prvem polčasu so imeli več žogo v nogah, vsa statistika je bila na njihovi strani. Je pa res, da so gosti pred prvim golom domačih zapravili lepo priložnost, Daniel Sturridge je iz neposredne bližine streljal čez gol. Tudi v drugem delu je imel Liverpool nekaj priložnosti, toda domači vratar Milan Borjan se ni pustil premagati.

Rdeče-beli so tako zapletli stanje na lestvici skupine, čeprav se zadnjega mesta niso znebili, pa so celo zadržali možnosti za napredovanje. Za Napolijem in PSG-jem, ki sta se v Italiji razšla brez zmagovalca, goste je v vodstvo popeljal Juan Bernat, iz enajstmetrovke je izenačil Lorenzo Insigne, zaostajajo eno oziroma dve točki, dve točki je tudi njihov zaostanek za Liverpoolom.

V skupini D sta favorita prepričljivo opravila delo. Porto je s 4:1 ugnal moskovsko Lokomotivo, Schalke pa z 2:0 Galatasaray. Obema je pomagalo zgodnje vodstvo.