152 ogledov

Iličić asistiral za zmago, Birsa bentil nad sodnikom

Valter Birsa Chievo Juventus Valter Birsa (desno) ni mogel preprečiti poraza proti Juventusu.
V italijanski Serie A so v soboto odigrali dve tekmi 22. prvenstvenega kola.

Na stadionu Marc'Antonio Bentegodi v Veroni je Chievo gostil Juventus, srečanje zaključil zgolj z deveterico in vpisal pričakovan poraz (0:2). Valter Birsa je za domače igral do 79. minute, Boštjan Cesar je ostal na klopi. Juventus je, vsaj začasno, skočil na vrh lestvice.

Srečanje v Veroni je v veliki meri zaznamoval glavni sodnik Fabio Maresca, ki je v prvem polčasu pokazal izključujoči rdeči karton domačemu vezistu Samuelu Bastienu, v drugem pa z zelenice predčasno poslal še Fabrizia Cacciatoreja zaradi domnevnega nešportnega vedenja. Juventus je izkoristil številčno prednost, v 67. minuti je zabil Sami Khedira, ob koncu tekme pa še Gonzalo Higuaín.

Miha Zajc Empoli Video Šport Kultni stadion Zajcu zaploskal za mojstrovino

Atalanta je ostala na zanjo visokem sedmem mestu po zmagi pri Sassuolu (0:3). Josip Iličić je odigral vso tekmo za goste in asistiral za prvi zadetek, po njegovem predložku je z glavo zabil Andrea Masiello.

V drugem polčasu je Atalanta potrdila zmago, pri akciji za drugi gol, ki ga je dosegel Bryan Cristante, je sodeloval tudi Iličić. Končni izid je v 86. minuti postavil Remo Freuler.