1509 ogledov

Handanović za delirij na mestnem derbiju, Iličić pridno trese

Samir Handanović AC Milan Inter Epa Samir Handanović je v vlogi kapetana slavil veliko zmago.
V elitni italijanski nogometni ligi se je v nedeljo zvečer na razburljiv način zaključilo 28. kolo.

Na San Siru se je odvil mestni derbi med AC Milanom in Interjem, slednji seveda s Samirjem Handanovićem v vratih. Nekdanji slovenski reprezentant se je razveselil velike zmage (2:3), po kateri je Inter na tretjem mestu prehitel srdite rivale. Milan je s porazom prekinil niz pretih zaporednih prvenstvenih zmag in v Serie A klonil prvič po desetih obračunih.

Inter je odlično začel srečanje in povedel že v tretji minuti, ko je Lautaro Martínez namestil strel Matíasu Vecinu, ki mu iz bližine ni bilo težko zadeti. Handanović je moral v prvem polčasu dvakrat posredovati, da je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno, Vecino pa je v zaključku prvega dela zapravil veliko priložnost, da bi podvojil prednost črno-modrih.

Slednji so na začetku nadaljevanja vendarle ušli na dva gola razlike, po predložku Mattea Politana je z glavo lepo zadel Stefan de Vrij. Milan se je hitro vrnil v igro, po prostem strelu Hakana Çalhanoğluja je Handanovića, prav tako z glavo, matiral Tiémoué Bakayoko. Veselje gostiteljev ni trajalo dolgo, kajti sredi drugega polčasa je Samu Castillejo storil prekršek v svojem kazenskem prostoru, najstrožjo kazen je izkoristil Martínez.

Milan se je še enkrat hitro vrnil, po zmedi pred vrati Interja je nemočnega Handanovića premagal Mateo Musacchio. V zaključku srečanja so rdeče-črni iskali izenačenje, še najbližje je prišel Castillejo v sodnikovem dodatku, toda iz oddaljenosti zgolj nekaj metrov ni uspel premagati dobro postavljenega Handanovića. Povsem ob koncu bi lahko remi prinesel Patrick Cutrone, toda s požrtvovalnim blokom se je izkazal Danilo D'Ambrosio in Inter je slavil.

samir handanović Inter v razsulu Šport Hrvata v vojni s soigralci združila moči s Handanovićem

Josip Iličić | Avtor: Epa Epa

Atalanta je gostila zadnjeuvrščeni Chievo, pomerila sta se Josip Iličić in Boštjan Cesar, oba sta začela v prvi postavi. Gostje so povedli v prvem polčasu z golom Riccarda Meggiorinija, točko pa je domačinom prinesel Iličić, ki je zadel po preigravanju in iznajdljivem strelu (na priloženem posnetku od 2:10 naprej).

Iličić je zabil že deveti gol v letošnji izevdbi Serie A, ob tem je podelil še šest asistenc. Atalanta je na sedmem mestu in se ji prva četverica, ki vodi v Ligo prvakov, vse bolj izmika.

Nogometaši vodilnega Juventusa so na gostovanju pri Genoi doživeli prvi prvenstveni poraz v sezoni (2:0). Domači so povedli v 72. minuti, ko je zadel nekdanji igralec "stare dame" Stefano Sturaro, v 82. minuti je zmago potrdil Makedonec Goran Pandev.

Trener Juventusa Massimiliano Allegri je tokrat spočil nekatere ključne igralce. Ob Cristianu Ronaldu sta manjkala tudi vratar Wojciech Szczesny in branilec Giorgio Chiellini. Torinčani, ki so se med tednom prebili v četrtfinale Lige prvakov, v domačem prvenstvu pa ob 24 zmagah vknjižili tudi tri remije, še vedno prepričljivo vodijo na lestvici pred Napolijem. Slednji je bil tokrat na svojem San Paolu boljši od Udineseja (4:2).

Bjorn Kuipers Sodniški strokovnjak Šport "Atlético je bil proti Juventusu oškodovan!"

Frosinone je brez prispevka Luke Krajnca izgubil pri Empoliju (2:1) in si še otežil boj za obstanek. Lazio je ugnal Parmo (4:1), pri slednji Leo Štulac še vedno celi poškodbo gležnja.

V soboto je Sampdoria, pri kateri je Vid Belec obsedel na klopi, zmagala pri Sassuolu (3:5), Spal z Jasminom Kurtićem je premagal AS Romo (2:1), Bologna pa je prišla do pomembnih točk proti Torinu (2:3). Že v petek je Cagliari doma slavil proti Fiorentini (2:1).

Žan Celar AS Roma Žan in Miha Šport Celar debitiral med italijansko elito, Zajc zvezda v Turčiji