106 ogledov

Inter do preobrata v zadnjih petih minutah

inter Epa
Milančani imajo zdaj osem točk zaostanka za vodilnim Juventusom.

Milanski Inter, katerega kapetan je slovenski vratar Samir Handanović, je sinoči v Parmi na zadnji tekmi 28. kroga serie A po preobratu prišel do polnega izplena treh točk. Parma je imela vodstvo in niz lepih priložnosti, a je vse zapravila v zadnjih petih minutah tekme, ko je Inter najprej izenačil, v 86. minuti pa zadel za zmago z 2:1.

Interju je na gostovanju uspel preobrat v zadnjih petih minutah. Gervinho je že v 15. minuti popeljal Parmo v vodstvo, za tem so imeli domači še nekaj fantastičnih priložnosti, a je danski napadalec Andreas Cornelius zapravil tri tako imenovane "zicerje".

Milanski klub je najprej izenačil v 83. minuti preko Stefana de Vrija, le minuto za tem pa so gostitelji ostali brez enega moža na igrišču, saj je bil izključen Juraj Kucka. Igralca več so gosti izkoristili v 86. minuti, ko je za zmago zadel Alessandro Bastoni.

Na prej odigranih tekmah je Milan na San Siru premagal Romo z 2:0, Atalanta pa je v gosteh porazila Udinese s 3:2. Napoli je bil boljši od Spala s 3:1, Sassuolo in Verona pa sta remizirala (3:3).

Na lestvici vodi Juventus z 69 točkami, Lazio mu sledi s 65, Inter na tretjem mestu jih ima 61. Četrta je Atalanta s 57 točkami.