188 ogledov

Madrid na vrhu, Valencia lovi Evropo

Sergio Ramos Sociedad Madrid Epa
V nedeljo so bili odigrani trije obračuni v španski La Ligi.

Na stadionu Anoeta je Real Madrid z zmago nad domačim Real Sociedadom (1:2) prevzel vodstvo na lestvici. Madrid ima sicer enako število točk kot Barcelona, a boljši izkupiček na medsebojnih tekmah s Katalonci.

V prvem polčasu v San Sebastiánu ni bilo zadetkov. V drugem je goste z enajstmetrovke v vodstvo povedel Sergio Ramos, prednost je podvojil Karim Benzema.

Domači, ki so ostali brez enega zadetka po posredovanju VAR, so znižali v končnici prek Mikela Merina, a po ponovnem zagonu prvenstva še vedno iščejo recept za zmago.

Inter Serie A Šport Inter obdržal stik z vrhom, Atalanta zabila štiri brez Iličića

Valencia je upe po uvrstitvi v Ligo prvakov ohranila z domačo zmago nad Osasuno (2:0). Oba zadetka na Mestalli sta padla že v prvem polčasu.

Celta Vigo je napolnila mrežo Alavésa (6:0), potem ko so Baski že v zgodnji fazi tekme ostali le z deseterico. Galicijci so prišli do pomembnih točk v boju za obstanek.

Everton Liverpool Goodison Park Premier League Šport Liverpool šele tretjič v sezoni oddal točke

Že v petek je Barcelona remizirala na gostovanju pri Sevilli (0:0), v soboto pa je Atlético Madrid z Janom Oblakom po domači zmagi nad Valladolidom (1:0) napredoval na tretje mesto.

Gregor Bajde NK Maribor Rudar Velenje Prva liga TS Šport Drama v Domžalah, Maribor opravil z Rudarjem