23 ogledov

Inter izpadel, St. Étienne naprej

Hapoel Inter EPA
V drugem najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju so odigrali tekme petega kola, tokrat s skromno slovensko udeležbo.

V skupini A je v vodstvu ostal Fenerbahçe, Turki so doma premagali ukrajinsko Zorjo (2:0). Velik korak proti izločilnim bojem je z domačo zmago nad Feyenoordom (4:0) storil Manchester United, a napredovanja še nima zagotovljenega. Za zmago "rdečih vragov" je Wayne Rooney vpisal gol in asistenco, poleg njega so zadeli še Juan Mata, Zlatan Ibrahimović in Jesse Lingard.

V skupini B sta že znana oba potnika v šestnajstino finala. Ciprski APOEL se je naprej uvrstil kljub porazu pri Astani (2:1), pirejski Olympiacos pa je za odločilni korak doma remiziral z Young Boys (1:1).

Skupina C je tokrat minila brez slovenske udeležbe, saj je Robert Berić pri St. Étiennu počival zaradi poškodbe. Francozi so si z domačim remijem proti Mainzu (0:0) zagotovili napredovanje, v naslednjo fazo tekmovanja pa je po zmagi pri Gabali (1:3) že uvrščen tudi Anderlecht

V skupini D je ruski Zenit z domačo zmago nad telavivskim Maccabijem (2:0) ohranil popoln izkupiček, v najboljšem položaju za drugo mesto pa je nizozemski AZ Alkmaar, ki je tokrat v gosteh premagal irski Dundalk (0:1).

Skupina E je pripadla Romi, Rimljani so si prvo mesto zagotovili z zanesljivo zmago proti češki Viktorii (4:1), za katero je trikrat zadel Edin Džeko. V najboljšem položaju za drugo mesto je romunska Astra, ki je v gosteh odpravila dunajsko Austrio (1:2).

V skupini F sta prav tako že znana oba potnika v izločilne boje. Bilbajski Athletic si je napredovanje priboril z zmago nad Sassuolom (3:2), belgijski Genk pa s slavjem proti dunajskemu Rapidu (1:0).

V skupini G si je prvo mesto zagotovil Ajax, Nizozemci so doma odpravili odpisani Panathinaikos (2:0). Za drugo mesto se še vedno borita belgijski Standard in španska Celta, ki sta tokrat na medsebojni tekmi remizirala (1:1).

Skubic odslužil kazen, Iličiću nekaj minut

V skupini H je dominanten Šahtar Doneck, Ukrajinci so popoln izkupiček ohranili z zmago nad Konyasporom (4:0), pri katerem Nejc Skubic zaradi kazni rdečega kartona ni igral. V igri za drugo mesto sta belgijski Gent in portugalska Braga, na tokratni medsebojni tekmi sta remizirala (1:1).

Skupina I pripada Schalkeju, Nemci so doma ugnali Nice (2:0) in imajo na računu še naprej le zmage. Drugo mesto si je po domačem remiju proti Salzburgu (1:1) že zagotovil ruski Krasnodar.

V skupini J je Fiorentina v 93. minuti ostala brez točke, ki bi ji zagotovila napredovanje, solunski PAOK je prišel do pomembne zmage (2:3). Josip Iličić je za Toskance igral od 83. minute. Poleg Fiorentine in Grkov ima lepe možnosti za napredovanje še azerbajdžanski Qarabağ, ki je tokrat klonil proti Slovanu iz Libereca (3:0). Tudi slednji še ima minimalne možnosti za napredovanje.

Handanović pordečel, Čavušević obsedel

V skupini K je Inter v zadnjih minutah izgubil na gostovanju pri ekipi Hapoel Be'er Sheva (3:2) in se poslovil od Evrope. Moštvo Samirja Handanovića je ob polčasu sicer vodilo z 0:2, toda v drugem delu popustilo. Slovenski vratar je že v prvem polčasu dobil rumeni karton zaradi zavlečevanja, v drugem pa storil grob prekršek v kazenskem prostoru in bil izključen. Na drugi tekmi skupine je Sparta doma premagala Southampton (1:0) in potrdila prvo mesto. Angleži bodo morali za napredovanje v zadnjem kolu doma premagati Hapoel.

V skupini L je zelo tesno, nobena ekipa še nima zagotovljene šestnajstine finala. Steaua je doma po preobratu strla Osmanlispor (2:1), a Turki ostajajo na vrhu skupine. Tik za njimi so poleg Romunov še nogometaši Züricha in Villarreala. Za Švicarje je Džengis Čavušević sedel na klopi, za Špance Bojan Jokić ni igral zaradi poškodbe.