785 ogledov

Izjemen slovenski dan na Apeninskem polotoku

Jasmin Kurtić je s svojim tretjim golom v sezoni Spalu zagotovil pomembno zmago.
35. kolo italijanskega nogometnega prvenstva sta zaznamovala slovenska reprezentanta.

Jasmin Kurtić je s svojim Spalom gostoval pri Hellas Veroni in dal velik delež k pomembni zmagi (1:3). Z novimi tremi točkami je Spal skočil iz cone izpada, svoje tokratne tekmece pa praktično obsodil na selitev v Serie B.

Po zgodnjem vodstvu domačih so gostje izenačili ob koncu prvega polčasa, ko je po Kurtićevem predložku lastno mrežo zatresel Mohamed Fares. V 72. minuti je Spal zabil še drugič, v sodnikovem dodatku pa je Kurtić s strelom z roba kazenskega prostora potrdil zmago in postavil končni izid.

V cono izpada je na račun Spala padel Chievo, moštvo Boštjana Cesarja in Valterja Birse je, z asistenco slednjega, v soboto pričakovano klonilo pri AS Romi (4:1).

Poleg Verone je odpisan že tudi Benevento, za obstanek pa se ob Spalu in Chievu krčevito borijo še Crotone, Cagliari in Udinese. Videmčani so tokrat iztržili le remi pri že omenjenem Beneventu (3:3), Sardinjci so klonili pri Sampdorii (4:1), Crotone pa je doma gladko ugnal Sassuolo (4:1).

Mario Mandžukić Foto/video Šport Grde posledice divjega štarta

V boju za Ligo Evropa odlično kaže Atalanti. Doma je, s pomočjo rekonvalescenta Josipa Iličića, premagala Genoo (3:1). Slovenski reprezentant se je vrnil po nekajtedenski odsotnosti zaradi poškodbe in že takoj zatresel mrežo.

Domači so po polčasu vodili z 2:0, Iličić je na zelenico vstopil v 60. minuti. Četrt ure kasneje je po samostojnem prodoru z mojstrskim strelom zabil tretji gol za svojo ekipo.

Eden od konkurentov Atalante v boju za Evropo - AC Milan, je na gostovanju v Bologni prav tako prišel do popolnega izkupička (1:2).

samir handanović Solze v Milanu Šport Handanović od raja do pekla v dveh minutah

Napoli iz evforije v depresijo

SSC Napoli | Avtor: Epa Epa

Potem, ko se je Napoli pretekli teden z zmago na medsebojni tekmi vodilnemu Juventusu približal le na točko zaostanka, je ta teden doživel hladen tuš pri Fiorentini (3:0). Že v osmi minuti so Neapeljčani ostali brez izključenega Kalidouja Koulibalyja, nato pa jih je s tremi zadetki potopil Giovanni Simeone.

Juventus, ki je v soboto v šokantnih okoliščinah v gosteh ugnal Inter (2:3), ima na vrhu lestivice tako spet štiri točke naskoka.

Ključno zmago v boju za Ligo prvakov je dosegel Lazio, Rimljani so z golom Sergeja Milinkovića-Savića slavili v Torinu (0:1).