2843 ogledov

Handanović od raja do pekla v dveh minutah

samir handanović Epa
Stara dama se je rešila iz izgubljenega položaja.

Milanski Inter, katerega član je slovenski vratar Samir Handanović, je v 35. krogu italijanske Serie A doživel boleč poraz proti Juventusu (2:3).

Razplet tekme na stadionu Giuseppe Meazza je užalostil tudi Neapeljčane, ki bodo tako ne glede na razplet nedeljske tekme ostali na drugem mestu ligaške lestvice. Napoli ima štiri točke manj od Juventusa.

Torinčani so povedli v 13. minuti z golom Douglasa Coste, za izenačenje pa je v 52. minuti poskrbel Mauro Icardi. Popoln preobrat se je zgodil v 65. minuti z avtogolom Andree Barzaglia, po katerem so domači povedli z 2:1 in prednost držali do 87. minute.

Sledila je dramatična končnica, v kateri se je najprej žoga po strelu Juana Cuadrada odbila od Milana Škriniarja in pristala za hrbtom slovenskega vratarja. Dve minuti kasneje je za veliko zmago aktualnega prvaka poskrbel Gonzalo Higuaín.

Inter je od 15. minute igral z igralcem manj, izključen je bil Matias Vecino.

Handanović je v 75. minuti poskrbel za najlepšo obrambo na tekmi, ko je uspešno posredoval po fantastičnem strelu Paula Dybale.

Juventus je dosegel sila pomembno zmago v boju za naslov državnega prvaka, po kateri ima s tekmo več štiri točke prednosti pred Napolijem, ki ga v nedeljo čaka gostovanje pri Fiorentini.

Juventus je 33-kratni italijanski prvak in šestkratni branilec naslova (2012-2017). Napoli je doslej osvojil dve ligaški kroni (1987, 1990), zadnjo pred skoraj tremi desetletji.