621 ogledov

Napoli v 90. minuti nokavtiral staro damo

Kalidou Koulibaly Juve Napoli Epa Kalidou Koulibaly je s tem strelom prinesel zmago Napolija proti Juventusu.
34. kolo italijanskega prvenstva je prineslo derbi obeh pretendentov za naslov.

V Torinu je Juventus gostil drugouvrščeni Napoli, "stara dama" je srečanje začela s štirimi točkami naskoka. Po golu v 90. minuti so slavili Neapeljčani (0:1) in močno zaostrili boj za "scudetto", saj je sedaj razlika na vrhu lestvice minimalna.

Napoli je v nervozni tekmi večino časa imel rahlo terensko premoč in več poizkušal, napadi so se obrestovali tik pred koncem obračuna. José María Callejón je izvedel kot, postavni Kalidou Koulibaly pa je bil najvišji pred vrati in z glavo matiral Gianluigija Buffona.

navijači Šok Šport Ko se na ozki ulici srečajo navijači Napolija in Juventusa ...

Inter, ki bo v naslednjem kolu gostil Juventus, je ostal v igri za Ligo prvakov po zmagi pri Chievu (1:2). Samir Handanović je vso tekmo branil vrata gostov. Pri domačih, ki jih čaka še veliko dela v boju za obstanek, je Valter Birsa vstopil v 67. minuti in prispeval asistenco za edini gol "letečih oslov". Boštjan Cesar je sedel na klopi.

Od kandidatov za Ligo prvakov je slavil tudi Lazio, doma je gladko odpravil Sampdorio (4:0). AS Roma je že v soboto v gosteh ugnala Spal (0:3), za katerega je Jasmin Kurtić odigral celoten obračun. Na Ligo Evropo upa Atalanta, ki je v soboto brez poškodovanega Josipa Iličića doma premagala Torino (2:1).

Omeniti velja še tekmo v Vidmu, kjer je Udinese nadaljeval serijo porazov. "Zebre" so klonile proti Crotoneju (1:2) in dodatno ogrozile svoj prvoligaški status.