157 ogledov

Jojo izpadel, ostali Slovenci uspešni

Josip Iličić
Odigrane so bile povratne tekme šestnajstine finala evropske lige.

Josip Iličić je blestel na prvi tekmi proti dortmundski Borussiji, ob porazu z 2:3 je dosegel dva zadetka, tudi na povratnem srečanju pa bil eden najboljših v zasedbi Atalante. Nogometašem iz Bergama je dolgo kazalo na preboj v osmino finala, nato pa so Nemci v 83. minuti dosegli zadetek, ki jim je zagotovil napredovanje.

Gostitelji so povedli v 11. minuti, ko je vratar Nemcev Roman Bürki poletel v prazno, na drugi vratnici pa je bil spreten brazilski branilec Rafael Toloi. Obe ekipi sta imeli v nadaljevanju tekme nekaj lepih priložnosti, v igri domačih pa je pri večini nevarnih akcij sodeloval tudi slovenski reprezentant. Tega se v zadnjih dneh sicer povezuje s prestopom v Everton.

V drugem polčasu se je Atalanta predvsem branila, Etrit Berisha pa je z nekaj obrambami, še zlasti se je izkazal ob strelu André Schürrleja, ohranil vodstvo domačih. A prav albanski čuvaj mreže je storil napako v zaključku tekme, ko je iz rok izpustil nenevarno žogo po podaji v svoj peterec, pri pozabljenem okroglem usnju pa je bil prvi Marcel Schmelzer in ga poslal v mrežo. Atalanta si nato ni priigrala pravih priložnosti za preobrat.

Leipzig je s Kevinom Kamplom prestal boj z Napolijem. Potem ko je nemški klub na prvi tekmi presenetljivo zmagal v gosteh s 3:1, je Napoli tokrat prišel celo blizu napredovanja, a mu je za to zmanjkal zadetek ob slavju z 2:0. Piotr Zielinski je Italijane povedel v vodstvo v 33. minuti, končni izid pa je postavil Lorenzo Insigne v 86. minuti. Kampl je igral celo tekmo in v 70. minuti prejel rumeni karton.

Pričakovano je med 16 najboljšimi klubi v tem tekmovanju tudi madridski Atletico, ki je s slovenskim reprezentančnim vratarjem Janom Oblakom, ta je branil celo tekmo, izločil Köbenhavn. Na prvi tekmi je zmagal s 4:1, danes pa je pot v osmino potrdil še pred domačimi navijači z 1:0 in zadetkom Kevina Gameira.

Dinamo Kijev, kjer igra Benjamin Verbič, a nima pravice nastopa v tem tekmovanju, ker je v jesenskem delu branil barve Köbenhavna, je izločil AEK Atene. V gosteh je igral 1:1, danes pa pred domačimi navijači 0:0.

CSKA Moskva : Crvena zvezda   1:0 (1:0) /0:0/