195 ogledov

Juve izgublja korak

Gianmarco Ferrari
Trinajsti krog italijanskega prvenstva je bil nesrečen za staro damo iz Torina.

V 13. kolu Serie A si je Napoli priigral lepo prednost pred Juventusom, ki v zadnjih letih ni imel prave konkurence na Apeninskem polotoku. Neapeljčani so že v soboto premagali v tej sezoni kljub velikim finančnim vložkom zelo bledi Milan z 2:1, Juve pa je ostal brez točk, saj je klonil na gostovanju pri Sampdoriji. Nogometaši iz Genove so na tekmi že vodili s 3:0, stara dama pa je ob koncu tekme le ublažila poraz, končalo se je z zmago domačih s 3:2.

Gostje iz Torina so imeli v prvem in na začetku drugega polčasa lepše priložnosti, a jih niso izkoristili, nato pa je moral vratar Wojciech Szczęsny v 27 minutah kar trikrat po žogo v svojo mrežo. Najprej je z glavo zadel Duvan ZapataLucas Torreira je zadel z roba kazenskega prostora, z bližine pa je bil nato natančen še Gianmarco Ferrari.

Belo-črni so razliko zmanjšali šele v sodnikovem dodatku. Gonzalo Higuain je bil natančen ob strelu z bele točke, v 94. minuti pa se je med strelce vpisal še Paulo Dybala, za kaj več pa je gostujočim nogometašem zmanjkalo časa.

Do pomembne zmage je v večerni tekmi prišel tudi Inter, ki je z novimi tremi točkami na lestvici preskočil Juventus. V prvem polčasu proti Atalanti je imel najlepšo priložnost argentinski golgeter Mauro Icardi, ki je pobegnil gostujoči obrambi, a v dvoboju ena na ena z vratarjem ni uspel priti do zadetka, zamujeno pa je nadoknadil v drugih 45 minutah. Ob prostem strelu z desne strani so nogomeši iz Bergama pozabili na Argentinca, ki je neoviran skočil v petercu gostov in zadel za 1:0.

Mauro Icardi | Avtor: Profimedia Profimedia

Icardi je le nekaj minut kasneje zabil še svoj 13. zadetek na prav toliko tekmah v tej sezoni Serie A. Znova je podaja prišla z desne strani, odlično je podal Danilo D'Ambrosio, ki je pred tem tudi presekal podajo igralcev Atalante, Icardi pa je vtekel med dva nasprotnika in ponovno natančno meril z glavo.

Pri gostih sta v prvi postavi zaigrala tako Josip Iličić kot Jasmin Kurtić, prvi je bil zamenjan po vodstvu črno-modrih iz Milana, Samir Handanović pa se je pri domačih med tekmo izkazal s kar nekaj obrambami.