69 ogledov

Juve slavil pri Kurtiću, Inter brez Sarme

Bonucci Barzagli Atalanta Juventus Serie A EPA
V nedeljskem sporedu 28. kola italijanskega prvenstva je Juventus zmagal pri Atalanti (0:2), Inter je doma ugnal Palermo (3:1), Genoa je bila boljša od Empolija (1:0), Carpi pa je v gosteh iztržil točko proti Bologni (0:0).

Juventus je pri Atalanti, za katero je Jasmin Kurtić igral vso tekmo, vpisal novo zmago (0:2), s katero je drugouvrščenemu Napoliju spet pobegnil za tri točke.

Torinčane je v vodstvo sredi prvega polčasa popeljal branilec Andrea Barzagli, zmago je nekaj minut pred koncem potrdil mladi rezervist Mario Lemina, ki je vstopil sredi nadaljevanja.

Remi Belca, zmaga Matavža

Vid Belec je s Carpijem gostoval pri Bologni in mrežo ponovno ohranil nedotaknjeno (0:0), njegovo moštvo pa je ostalo na predzadnjem mestu, pet točk od varnosti.

Do pomembne zmage v boju za obstanek je v domačem obračunu z Empolijem prišla tudi Genoa (1:0), pri kateri je Tim Matavž tokrat sedel na klopi. Edini gol na tekmi je v 48. minuti zabil Luca Rigoni

Mestom, ki prinašajo obstanek, se je z zmago nad Udinesejem (2:0) približal tudi Frosinone, medtem ko je AC Milan s porazom pri Sassuolu (2:0) pokvaril svoje možnosti v lovu na tretje mesto. Torino in Lazio sta z remijem (1:1) ostala na sredini lestvice.

Inter še upa na Ligo prvakov

Inter je z zmago nad Palermom (3:1) ostal na petem mestu z realnimi možnostmi za Ligo prvakov. Samir Handanović zaradi gripe tokrat ni branil za Milančane. Pri Siciljancih je Siniša Anđelković odigral vso tekmo, Aljaž Struna je sedel na klopi.

Inter je povedel v 11. minuti z golom Adema Ljajića, prednost pa podvojil z golom Maura Icardija sredi prvega polčasa. Pred odmorom je znižal Franco Vázquez, za zmago pa je kmalu po začetku drugega dela zabil Ivan Perišić.

Derbi Romi

Že v soboto je Napoli na domačem igrišču odpravil Chievo Boštjana Cesarja in Valterja Birse (3:1) in ostal v igri za naslov, medtem ko so "leteči osli" v zlati sredini. Sampdoria je s slavjem pri Veroni (0:3) slednjo potisnila še bližje Serie B.

V petek je AS Roma v derbiju kola na Olimpicu ugnala Fiorentino (4:1) in se utrdila na tretjem mestu, tri točke pred Firenčani. Josip Iličić je z enajstmetrovke zabil edini gol za Toskance.