564 ogledov

Juventus z igralcem več komaj do zmage, Iličić sodeloval pri zmagi Atalante

Juventus Epa
Nogometaši Atalante so v 12. krogu italijanske lige gostovali pri Cagliariju in zmagali z 2:1. Juventus je doma proti Fiorentini slavil z 1:0.

Atalanta, ki ima 22 točk na četrtem mestu, je na Sardiniji povedla v šesti minuti, ko je zadel Mario Pašalić. Joao Pedro je izenačil vsega dve minuti pozneje, izid polčasa in tekme pa je postavil Duvan Zapata v 43. minuti.

V drugem polčasu je v 63. minuti pri gostih v igro vstopil slovenski reprezentant Josip Iličić in bil v 76. minuti blizu zadetku, a mu je veselje preprečil vratar Alessio Cragno.

Josip Iličić Italijani poročajo Šport Veliki zasuk v sagi o Iličiću? Neverjetno, kje naj bi igral do leta 2024

V Torinu pa je Juventus gostil Fiorentino, edini strelec na tekmi pa je bil Juan Cuadrado v prvi minuti sodniškega dodatka. Gosti so sicer od 73. minute igrali z igralcem manj, takrat je namreč Nikola Milenković dobil drugi rumeni karton. Obe ekipi imata zdaj 18 točk, 13 manj od vodilnih Napolija in Milana, ki imata še tekmo manj.

Na prvi današnji tekmi je Spezia premagala Torino z 1:0.

Že v petek je Empoli, pri katerem zaradi kartonov ni igral Petar Stojanović in pri katerem je Leo Štulac igral do 59. minute, igral 2:2 z Genoo.

V nedeljo ob 12.30 bo Venezia Domna Črnigoja gostila Romo, ob 15.00 bosta tekmi Sampdoria - Bologna in Udinese - Sassuolo, ob 18.00 bo Lazio gostil Salernitano Vida Belca, vodilni Napoli pa Verono. Ob 20.45 bo še veliki milanski derbi med Milanom in Interjem Samirja Handanovića.