349 ogledov

Juventus znova poražen, Iličićevi se reševali v zadnjih sekundah

Josip Iličić Profimedia
Poraz Juventusa v Veroni, remi Atalante proti neugodnemu Laziu.

Nogometaši Atalante so v 11. krogu italijanske lige igrali 2:2 z Laziem, na drugi današnji tekmi pa je Verona ugnala Juventus z 2:1.

Ekipa iz Bergama, pri kateri je slovenski reprezentant Josip Iličić začel v prvi postavi in igral do 67. minute, se je znašla v zaostanku v 18. minuti, ko je najprej streljal Ciro Immobile, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Pedro.

Serie A | Avtor: Profimedia Profimedia

La Dea, kot tudi pravijo Atalanti, je izenačila v sodniškem dodatku prvega polčasa, ko se je med strelce vpisal Duvan Zapata. Rimsko zasedbo je v novo vodstvo popeljal z devetimi goli prvi strelec lige Immobile v 74. minuti. Končni izid je v četrti minuti sodniškega dodatka postavil Marten de Roon.

Na drugi današnji tekmi je Verona gostila v tej sezoni precej razglašeni Juventus in ga ukanila zahvaljujoč zadetkoma v prvem polčasu. Obakrat je zadel Gio Simeone, z osmimi goli drugi strelec lige. V 80. minuti je nekaj upov Juventusa vzbudil Weston McKennie, toda črno-belim na koncu ni uspelo priti niti do točke. Obe ekipi imata sicer po 15 točk, 13 manj od vodilnega Napolija.

Serie A | Avtor: Epa Epa

Ob 20.45 bosta igrala še Torino in Sampdoria.

V nedeljo bo ob 12.30 Inter Samirja Handanovića gostil Udinese, ob 15.00 bo Fiorentina gostila Spezio, Genoa Venezio Domna Črnigoja, Sassuolo pa Empoli Lea Štulca in Petra Stojanovića. Ob 18.00 bo Vid Belec s Salernitano igral proti do tega kroga vodilnemu Napoliju, ob 20.45 pa bo še obračun Rome in Milana.