71 ogledov

Juventus v drugem polčasu napolnil mrežo okrnjenega Lecceja

cristiano ronaldo Epa
Aktualni italijanski prvak ima s tekmo več na lestvici sedem točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem.

Juventus je v prvi tekmi 28. kroga italijanske nogometne lige doma premagal Lecce s 4:0 (0:0) in ima na čelu lestvice sedem točk prednosti pred Laziem, ki se bo nocoj ob 21.45 na svojem stadionu pomeril s Fiorentino.

Lecce je zaradi rdečega kartona Fabia Lucionija po prekršku nad Rodrigom Bentancurjem od 32. minute igral le z desetimi možmi na igrišču. Kljub temu so italijanski prvaki za vodstvo zadeli šele v 53. minuti. Uspešen je bil Paulo Dybala.

Cristiano Ronaldo je v 62. minuti zadel iz enajstmetrovke, ob koncu srečanja pa sta vratarja gostov premagala še Gonzalo Higuain, ki je okreval po poškodbi (83.), in Matthijs De Ligt (85.).

Na tretjem mestu lestvice je Inter slovenskega vratarja Samirja Handanovića, ki bo v nedeljo ob 21.45 gostoval v Parmi. Štiri točke zaostanka za Interjem ima na četrtem mestu Atalanta; ekipo slovenskega zvezdnika Josipa Iličića v nedeljo ob 19.30 v Vidmu čaka Udinese.