94 ogledov

Kampl in kolegi po 0:3 do 4:3

Pierre-Emerick Aubameyang EPA
Oba slovenska predstavnika v Evropski ligi sta gostovala na Norveškem. Standard Liege Martina Milca je klonil z 0:2, dortmundski Borussii pa je uspel velik preobrat. Kevin Kampl in kolegi so s 4:3 ugnali Odd.

Kevin Kampl je z Borussio Dortmund je gostoval na Norveškem, njihov gostitelj je bil Odd. Norvežani so neverjetno dobro odprli tekmo, Nemci se namreč še niso dobro postavili na zelenici, ko so že prejeli prvi zadetek, v prvi polovici prvega polčasa pa so klonili še dvakrat. V 22. minuti je bil tako na semaforju izpisan rezultat 3:0. Domači so povedli že v 14. sekundi, ko je hitro akcijo z glavo zaključil Jone Samuelsen. Nato se je med strelce vpisal še Fredrik Nordkvelle, Espen Ruud pa je bil uspešen s prostega strela.

Pisanje presenetljive zgodbe je nato v 34. minuti z zadetkom prekinil Pierre-Emerick Aubameyang. Ob koncu prvega polčasa so gostje sicer sprožili precej več strelov na vrata tekmeca (10:4), a so le tri žoge poslali v okvir vrat. Domačini so vse štiri poizkuse usmerili med obe vratnici BVB-ja, vratar Roman Weidenfeller pa je klonil kar trikrat.

So pa Nemci precej bolje krenili v drugi del tekme, že v 47. minuti je prednost Norvežanov zmanjšal Shinji Kagawa. BVB je pritiskal za izenačenje, a so Norvežani uspeli zadržati vodstvo. V 63. minuti je Kampla zamenjal Adrián Ramos. BVB je tako brez pomoči slovenskega reprezentanta prišel do izenačenja. Marcel Schmelzer je pobegnil po levi strani in v kazenskem prostoru lepo našel osamljenega Aubameyanga, ki je iz prve zadel za 3:3. V 85. minuti je bil preobrat dokončan. Kagava je poslal izjemen predložen na drugo vratnico, kjer je bil najvišji Henrik Mkitarjan.

Standard Liege, Molde | Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main
Milec odigral le en polčas

Standard Liège je na prvi tekmi pri Moldeju klonil z 2:0 in ga na povratni tekmi čaka zahtevna naloga, če se želi uvrstiti v skupinski del Evropske lige. Martin Milec je začel v prvi postavi Standarda, a je odigral le prvi polčas. Po njegovi strani je "operiral" neugodni Mohamed Elyounoussi, ki se je tudi podpisal pod drugi zadetek domačih. Med premorom je gostujoči trener v iskanju zadetka spremenil način igre, Milca pustil v slačilnici in ga nadomestil z Mohamedom Yattaro. Domači so sicer povedli v 24. minuti, ko je zadel Tommy Høiland. Le štiri minute kasneje je spretni Elyounoussi po podaji Martina Linnesa zabil drugi gol za domače in postavil končni izid obračuna.

Minimalen poraz Hajduka

Hajduk, ki je v tem tekomovanju izločil Luko Koper, je gostoval pri češkem Slovanu iz Libereca in izgubil z 0:1. Dalmatinci so predvsem v drugem polčasu zaigrali zelo obrambno, pritisk Čehov pa je naposled sadove obrodil v 79. minuti. Gostitelji so izvajali kot, žoga pa se je s precej sreče odbila do Lukáša Pokornýja, ki je z bližine s strelom ob bližnji vratnici premagal Lovreja Kalinića. Do zadnjega sodnikovega žvižga se rezultat ni več spreminjal, v zadnjih minutah pa so nov šov z bakljami uprizorili navijači Hajduka. Splitski ponos bo tako najverjetneje znova moral vplačati zajetno vsoto v blagajno Uefe.