256 ogledov

Kek do izjemnega skalpa v Evropi

Rijeka Epa
Slovenski strategna klopi Rijeke Matjaž Kek je vpisal eno lepših zmag v svoji trenerski karieri.

Nogometaši Rijeke so se od Evrope poslovili v velikem slogu, na domači zelenici so premagali sedemkratne evropske prvake AC Milan. Rdeče-črni, ki so sicer zaigrali brez standardnih članov prve enajsterice, saj so si Milančani že prej zagotovili prvo mesto v skupini, so klonili z 0:2, Rečani pa so tako prišli do ene največjih zmag v zgodovini kluba.

Že v sedmi minuti je Rujevico na noge dvigmil Jakov Puljić, ki je izjemno izvedel prosti strel s 25 metrov, žoga pa je po odboju od vratnice končala v mreži Italijanov. Milanska obramba je nato klonila še na začetku drugih 45 minut dvoboja, ko je Mario Gavranović izkoristil povratno žogo z leve strani in z levico premagal Gianluigija Donnarummo.

"Milan se ne premaga vsak dan. To zmago smo si zaslužili, to je zmaga znanja in želje," je bil po dvoboju navdušen Matjaž Kek. "Želel sem usmeriti razmišljanje vseh le na igrišče, ker so nas prav dobre predstave pripeljale do tu. Vsem nam ni vseeno za predsednika, ki je žrtvoval svoj denar, čas in družino za ta klub," se slovenski trener sicer ni uspel izogniti aktualnim razmeram v klubu, kjer predsednik Damir Mišković želi podporo navijačev pri nameri, da postane lastnik kluba. Rijeka je sicer z zmago zaslužila 170.000 evrov.

Matjaž Kek HNK Rijeka Podpora Šport Kek: Zapustil bom Rijeko, če ...

Matic Črnic je pri Rijeki v igro vstopil v 81. minuti.

Trije Slovenci napredovali

Do uspeha sta prišla tudi slovenska člana Atalante iz Bergama. Italijanski prvoligaš je pred domačimi gledalci gostil Lyon in zmagal z 1:0, zadetek je padel že v 10. minuti. Josip Iličić je igral do 83. minute, Jasmin Kurtić pa je na zelenico vstopil osem minut prej. Oba bosta s tekmovanjem nadaljevala tudi v spomladanskem delu tekmovanja, Atalanta je osvojila prvo mesto v svoji skupini.

Še uspešnejši večer je za Benjaminom Verbičem, ki je svojemu Koebenhavnu pomagal do zmage z 2:0 proti Šerifu, slovenski nogometaš pa je v 56. in 59. minuti asistiral pri zadetkih svojih soigralcev. V 89. minuti je bil zamenjan, Danci pa so z zmago prehiteli Šerif in se uvrstili v izločilne boje.

Benjamin Verbič | Avtor: Epa Epa
Evropska pot pa se je končala za ostale Slovence. Lugano Domna Črnigoja, ki ga tokrat zaradi poškodbe ni bilo v kadru, je tokrat sicer slavil z 2:1 na gostovanju pri Steaui iz Bukurešte, a to Švicarjem ni zadoščalo za napredovanje, do pirove zmage pa je prišel tudi Tim Matavž. Slovenski napadalec je prebil na igrišču 68 minut, njegov Vitesse pa je premagal Nico z 1:0. Zadetek je padel v 85. minuti.

Nejc Skubic je odigral drugi polčas za turški Konyaspor, ki je gostoval pri nekdanjem klubu Zlatka Zahovića Vitorii Guimaraes. Portugalci so remi 1:1 iztžili v 77. minuti, ko si je gostujoča zasedba zabila avtogol. Zaradi poškodbe je dvoboj s Crveno zvezdo izpustil nekdanji slovenski reprezentant Dominic Maroh, njegov Köln pa je v neposrednem dvoboju z Beograjčani ostal brez preboja med 32 moštev. Crvena zvezda je slavila z 1:0 z zadetkom na polovici prvega polčasa.

V tej skupini je do najvišje zmage kola prišel Arsenal, ki je z rezervno enajsterico, Arsene Wenger je zamenjal vseh 11 igralcev glede na zadnjo ligaško tekmo, ugnal beloruski Bate Borisov s 6:0.