287 ogledov

Koprski niz neporaženosti se nadaljuje, težko prigarana zmaga Maribora

NK Maribor Twitter/NK Maribor
Nogometaši Kopra in Brava so se v 14. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:0), Maribor pa je premagal Rogaško z 2:1 (1:1).

Maribor je z veliko težavami prišel do zmage proti zadnjeuvrščeni Rogaški, ki je v Ljudskem vrtu pokazala borbeno predstavo, a v končnici tekme je njeno usodo zapečatil Erico Castro. Slatinčani so tako doživeli četrti zaporedni poraz, Maribor pa kljub zmagi ostaja na petem mestu z 12 točkami zaostanka za vodilnim Celjem.

Gosti bi lahko vodili že po 10 sekundah tekme, ko je po ogromni napaki v obrambi sam proti Ažbetu Jugu stekel Nejc Gradišar, vendar se je zapletel, dobro je posredoval tudi Sven Šoštarič Karič (ter popravil svojo napako), tako da je mariborski vratar žogo ujel. A v peti minuti so gosti, ki so začeli odločno, povedli, Jug je najprej obranil strel od daleč, nato še enega od blizu, v tretje pa je do žoge prišel Oliver Kregar, ki jo je le pospravil v mrežo za 1:0.

Maribor je kmalu zatem začel dobivati žvižge nezadovoljstva s tribun, razen v 12. minuti, ko je Josip Iličić poskusil z roba kazenskega prostora, a streljal preveč po sredini, namreč ni bil posebej nevaren. Ob agresivnih Slatinčanih, ki so visoko pritiskali, je imel težave pri gradnji napada, v 26. minuti pa je vendarle Marko Božić prodrl po levi strani, ob štirih tekmecih prišel v kazenski prostor ter žogo oddal v sredino, kjer jo je dočakal Jan Repas in zadel za 1:1. Po tem golu so pobudo povsem prevzeli Mariborčani, v 43. minuti so imeli tudi na voljo prosti strel z dobrih 20 metrov, ki ga je dobro izvedel Iličić, vendar se je izkazal Rok Vodišek.

V uvodu drugega polčasa so najprej resno nase opozorili spet gosti, v 51. minuti so tudi zadeli, vendar je posnetek pokazal nedovoljeni položaj, tako da je ostalo pri 1:1. V 54. minuti so tudi domači prišli do nevarnega strela, Xhuliano Skuka pa je bil z glavo premalo natančen. Malce zatem je moral spet posredovati Vodišek, ko je ustavil strel Božića malce z leve strani iz bližine, pozneje pa so bili nenatančni Repas, Iličić in Božić.

Vmes je Ante Šimundža še okrepil napadalni del ekipe z Arnelom Jakupovićem in El Hilelom Soudanijem, v 66. minuti pa je Max Watson s strelom z glavo zatresel okvir vrat. Čeprav je Maribor iskal zmagoviti zadetek in prevladoval v polju, pa posebej nevaren ni bil ob borbeni predstavi gostov v obrambi. Izjema je bila 90. minuta, ko je Iličić iz bližine zgrešil z volejem. Sodniški dodatek pa je prinesel olajšanje domačim, ko je najprej Vodišek obranil strel Soudanija, a je odbitek v mrežo pospravil Erico Castro.

Maribor bo v 15. krogu prihodnjo soboto gostoval pri Domžalah, Rogaška pa bo gostila Koper.

* Stadion Ljudski vrt, gledalcev 1700, sodniki: Matoša, Kasapović, Praprotnik.
* Strelci: 0:1 Kregar (5.), 1:1 Repas (26.), 2:1 Castro (90+1).
* Maribor: Jug, Žinič, Watson, Šoštarič Karič, Urata, Pihler, Lorber (od 61. Soudani), Repas, Iličić (od 90+3. Feta), Božić (od 82. Castro), Skuka (od 61. Jakupović).
* Rogaška: Vodišek, Andrejašič (od 85. Pirtovšek), Mihalić, Rantuša Lampreht, Flis, Thalisson (od 79. Čuić), Majcen (od 79. Korošec), Benedičič (od 85. Kantužer), Majcenić, Kregar (od 73. Vinogradac), Gradišar.
* Rumeni kartoni: Šoštarič Karič; Benedičič, Andrejašič, Vinogradac, Majcenić.
* Rdeči karton: /.

Remi na Bonifiki

Koprčani in Šiškarji so na Bonifiki prikazali kar všečno predstavo, ki se je glede na prikazano kar nekako zasluženo končala brez zmagovalca. To pomeni, da so Primorci niz neporaženosti podaljšali na deset tekem in vsaj začasno ostajajo drugi s šestimi točkami zaostanka za Celjem, Bravo pa je četrti z 11 točkami manj od vodilne zasedbe prvenstva.

Ekipi v prvih 20 minutah nista imeli nevarnejše akcije, v 21. pa je nekoliko boljši Bravo prišel do strela z glavo, a je Matej Poplatnik meril preveč po sredini. Koprčani so se počasi prebujali, zadeli pa iz prve nevarne akcije, ko so gosti v 32. minuti žogo odbili na rob kazenskega prostora, od koder je kazahstanski reprezentant Ramazan Orazov natančno meril v zgornji kot Bravovih vrat za 1:0.

Ljubljančani so bili blizu izenačenju v 36. minuti, ko je Poplatnik s strelom z glavo zadel vratnico, tudi v naslednjih minutah pritiskali proti koprskim vratom, a jim kljub obetavni igri ni uspelo premagati Klemna Hvaliča.

Tudi v uvodu drugega dela je Bravo kazal napadalne namere, med drugim je moral Hvalič s konicami prstov v kot odbiti žogo po nevarnem strelu Marka Španringa v 55. minuti. Matic Ivanšek pa je v 58. minuti izid poravnal na 1:1, potem ko je najprej Poplatnik streljal, Hvalič je žogo odbil, na pravem mestu pa je bil 19-letni Ivanšek in nato zadel na drugi zaporedni tekmi.

V 77. minuti so v teh trenutkih spet napadalnejši domači imeli priložnost za vodstvo, vendar se je z obrambo po strelu Maksa Barišića z roba kazenskega prostora izkazal Matija Orbanić.

Tri minute pozneje je bil Poplatnik blizu izjemnega zadetka, ko je z volejem poskusil s približno 35 metrov in zadel prečko, pri Kopru pa je Enej Jelenič na drugi strani iz bližine zadel vratnico ob posredovanju Orbanića. Jelenič je v 87. minuti poskusil še z glavo, vendar žogo poslal malce čez gol, to pa je bila zadnja nevarna akcija tekme.

Koper bo v 15. krogu prihodnjo soboto gostoval pri Rogaški, Bravo pa bo dan pozneje gostil Radomlje.

* Stadion Bonifika, sodniki: Bubek, T. Jug, Kalan.
* Strelca: 1:0 Orazov (32.), 1:1 Ivanšek (58.).
* Koper: Hvalič, Pabai, Mittendorfer, Prce, Pavlović, Vešner Tičić, Ankrah (od 79. Tepšić), Orazov (od 60. Groznica), Barišić, Osuji, Nkada (od 60. Jelenič).
* Bravo: Orbanić, Jakšić, Štravs (od 74. Gurlica), Kavčič, Španring, Trdin, Selan, Stanković (od 90+2. Hribar), Ivanšek, Pečar (od 65. Maher), Poplatnik.
* Rumeni kartoni: Orazov, Mittendorfer; Trdin.