312 ogledov

Celje zdaj še z višjo prednostjo

Damjan Vuklišević Profimedia
Nogometaši Celja so v 14. krogu Prve lige Telemach premagali Domžale s 3:1 (1:0).

Celjani so prišli do nove, četrte zaporedne zmage in še naprej ostajajo vodilna ekipa Prve lige Telemach. Tokrat so v večini tekme povsem nadigrali goste iz Domžal, ki so izgubili četrtič na zadnjih petih tekmah.

Celjski nogometaši, ki so pogrešali kaznovanega Nina Koutra ter poškodovane Matjaža Rozmana, Aljošo Matka in Matica Vrbanca, so že po dobri minuti prišli v enem napadu do dveh priložnosti, najprej je Tamar Svetlin zadel prečko, nato pa je še Jegor Prucev sprožil iz prve ter žogo poslal malce preko želenega cilja. V tretji minuti je nato po podaji z leve strani Julien Lamy zgrešil iz bližine.

Domači igralci so še naprej prevladovali in nizali akcije, med drugim so po novem nevarnem strelu v 19. minuti, takrat Nina Milića, iztržili kot, po njem pa so se gosjei reševali na golovi črti.

Nekaj sekund zatem, v začetku 21. minute, pa so izbranci Damirja Krznarja le povedli, mrežo je zatresel Damjan Vuklišević, potem ko je v bližini gola iz prve zadel po lepi Milićevi podaji.

Gostitelji so še naprej grozili, Prucev je v 32. minuti le za malenkost zgrešil s strelom od daleč, v 38. minuti pa so dotlej povsem nebogljeni gosti, ki jih v zadnjem času tepejo težave s poškodbami predvsem v obrambi, prišli do prvega strela, vendar je bil Jošt Pišek precej nenatančen.

Vendar je bila to osamljena akcija, medtem ko so gostitelji še naprej napadali in streljali (12-1 v strelih v prvem polčasu), poizkusil je tudi Lamy iz bližine v 44. minuti, a je na srečo Domžalčanov po vseh teh poskusih ostalo zgolj 1:0.

Takoj po začetku drugega dela je spet sprožil Prucev, so pa Domžalčani ta del igre začeli nekoliko odločneje in nekajkrat prišli v kazenski prostor domače vrste, v 66. minuti pa unovčili napako Luke Bobičanca za 1:1. Nogometaš Celja je žogo podaril Filipu Stupareviću, ki je prišel pred vratarja Matka Obradovića in ga tudi premagal.

Toda takoj zatem se je spet nadaljevala prevlada Celja. V 72. minuti je sodnik po pregledu posnetka dosodil najstrožjo kazen po igranju z roko Lukasa Hempta. Z bele pike je v 74. minuti zadel povratnik po poškodbi Denis Popović za novo vodstvo celjske ekipe.

Prucev je pozneje znova nevarno streljal, toda Luka Topalović bi v 87. minuti lahko znova izid poravnal, vendar se je izjemno izkazal Obradović.

V 89. minuti so Celjani, ki so tudi v končnici imeli kar nekaj lepih priložnosti, spet zadeli, po Popovićevi podaji je biliz bližine natančen rezervist Gregor Bajde za končnih 3:1. Sprva je bil gol sicer razveljavljen zaradi prepovedanega položaja, vendar so v sobi za VAR popravili napako stranskega sodnika.